نماینده مردم گنبدکاووس گفت:

قرجه-طیار-نماینده-مردم-گنبد-کاووس-در-نشست-فرهنگیاخبار گنبدکاووس – ترکمن نیوز- نماینده مردم گنبدکاووس و بخش محروم داشلی برون در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود اهمیت به سزایی که فرهنگ در جامعه دارد آنگونه که در شأن مردم و شهرستان است کاری صورت نگرفته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  قرجه طیار در نشست بررسی مسائل فرهنگی شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: حوزه فرهنگ به قدری مهم و حساس است به صورتی که کشورهای استکباری برای تخریب یک کشور حوزه فرهنگ را نشانه می‌گیرند.

وی افزود: متاقرجه-طیار-نماینده-مردم-گنبد-کاووس-در-نشست-فرهنگیسفانه با اینکه اقدامات عمرانی خوبی در طول انقلاب اسلامی در کشور انجام شده، اما در حوزه فرهنگ اقدامات آن‌چنانی صورت نگرفته و جز یک سالن ارشاد که استاندارد نیست و جز سالن اجتماعات کارآیی دیگری ندارد و نیاز هنرمندان را در اجرای برنامه های نمایش تئاتر و سایر برنامه های فرهنگی نیاز این حوزه را تامین نمیکند.

طیار در ادامه تصریح کرد: با توجه به تنوع قومیتی و فرهنگی شهرستان و اینکه به لحاظ وسعت یک چهارم استان را در برگرفته و بزرگترین شهرستان استان گلستان محسوب می شود اما از نظر امکانات و تجهیزات فرهنگی در فقر مطلق به سر می برد.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: گنبدکاووس بزرگترین شهر استان گلستان در بسیاری از حوزه‌ها موفق عمل کرده اما در حوزه فرهنگ دچار مشکلات زیادی هستیم و باید فعالیت‌ها و کارهای زیربنایی صورت گیرد.

قرجه-طیار-نماینده-مردم-گنبد-کاووس-در-نشست-فرهنگیقرجه طیار در خاتمه با تاکید بر برطرف شدن نیازهای فرهنگی و تجهیزات و امکانات شهرستان گنبد کاووس به مدیر کل فرهنگ و ارشاد گفت: شهرستان گنبدکاووس در بسیاری از مسائل فرهنگی و هنری مقام اول را در کشور بعضا در جهان کسب کرده است و در جشنواره های مختلف کشوری مقام اول را دارد همچنین در حوزه ورزش پایتخت والیبال و سوارکاری کشور و خاورمیانه محسوب می شود و قهرمانان زیاد استانی، کشوری و جهانی دارد اما کاری که در خور شأن شهرستان و مردم گنبد کاووس باشد در حوزه فرهنگ صورت نگرفته است.

خبرنگار: یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۱۳

۰۷ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38821

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک