فرماندار در چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان ترکمن:

فرهنگسازی نقش موثری در تقویت مدیریت مصرف انرژی دارداخبار بندرترکمن – ترکمن نیوز- فرماندار شهرستان ترکمن صبح امروز در چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان ترکمن که با حضور مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق برگزار شد گفت: فرهنگسازی نقش موثری در تقویت مدیریت مصرف انرژی دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی فرمانداری بندرترکمن، الیاس هیوه چی اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی استفاده بالای ۸۰درصد از منابع آبی کشور و همچنین کاهش تولید ۵۰ درصدی برق توسط نیروگاه های آبی بایستی همه ما هم در اماکن شخصی و هم اماکن اداری بطور جدی مدیریت مصرف آب و برق را مورد توجه قرار دهیم چرا که در آموزه های دینی ما نیز اسراف به شدت نهی شده و در این راستا خصوصا دستگاه های فرهنگی بایستی تلاش جدی در راستای فرهنگسازی مدیریت مصرف انرژی انجام دهند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری گفت: امریکا بعد از خروج از برجام، تحریک ها و توطئه ها و برنامه ریزی های خود علیه نظام جمهوری اسلامی ایران شروع و جنگ روانی را آغاز کرده است لذا در برابر توطئه ها و شیطنت های امریکا باید ایستادگی و مقاومت کنیم و با همراهی وهم سویی پرچم عزت جمهوری اسلامی را بالا نگه داریم و اجازه ندهیم رفتارهای نادرست موجب خلأ و کمبود شود و با تفکر و اندیشه بر مبنای شرایط به درستی و هوشیارانه رفتار کنیم.

فرماندار با اشاره به بیانات ریاست محترم جمهوری در جلسه هم اندیشی مدیران ارشد در سالن اجلاس سران گفت: در شرایط فعلی هجمه امریکا علیه نظام جمهوری اسلامی ۳ راهکار داریم: اول اینکه تسلیم امریکا شویم و تن به مذاکره و انعقاد تفاهم نامه هایی بدهیم که با عزت و تاریخ و استقلال مملکت هم خوانی ندارد و هیچ عقل سلیمی آن را نمی پذیرد، دوم اینکه ایستادگی کنیم و هر جناحی در داخل مملکت حرف خودش را بزند یکی علیه برجام یکی با برجام، که به دلیل هزینه بسیار کلانی که برای اقشار آسیب پذیر جامعه دارد راهکارمناسبی برای مقابله با دشمن نیست و سومین راهکار این است که به هیچ وجه تسلیم امریکا نمی شویم و متحد و یکپارچه زیر یک پرچم با همکاری و همیاری علیه امریکا ایستادگی می کنیم این راهکار اصولی و منطقی است که دولت در پیش گرفته و مورد تایید مقام معظم رهبری می باشد.

هیوه چی ادامه داد: شرایط سال ۹۶ متفاوت از شرایط سال ۹۷ است لذا در شرایط فعلی بایستی اختلافات و تضعیف یکدیگر را کنار بگذاریم و در ۴ بخشی که مورد تاکید ریاست محترم جمهوری می باشد شامل: اشتغال، مبارزه با فقر، تنظیم بازار و تولید با برنامه ریزی و هم گامی و تلاش بیشتر به جلو حر کت کنیم و به مردم اطمینان دهیم با اتحاد و همدلی، توانمندی وظرفیت لازم برای عبور از بحران ها را داریم.

وی در ادامه در خصوص مراسم حمل مشعل سلامت در شهرستان افزود: به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر این مراسم روز شنبه ۱۶ تیر از ساعت ۹ صبح از محل فرمانداری به سمت پارک بوستان گلستان برگزار خواهد شد و بر حضور مسئولین دستگاه ها در این مراسم تاکید کرد.

فرماندار در خصوص آمادگی ستاد مدیریت بحران شهرستان تاکید کرد: لیست اقلام و تجهیزاتی که مدیران ذیربط مدیریت بحران شهرستان دارند هر چه سریعتر اعلام گردد چرا که این لیست در آمادگی برای مواجهه با بحران های احتمالی کمک شایانی خواهد کرد.

وی در خصوص حوزه بانوان افزود: بخش عمده ای از آسیب های اجتماعی شهرستان مربوط به حوزه بانوان است و خواستار پشتیبانی دستگاهها از برنامه ها و مصوبات این کارگروه شد.

فرماندار همچنین در خصوص تنظیم بازار بر فعالیت جدی تیم بازرسی تنظیم بازار تاکید کرد و از ادارات ذیربط خواست روزانه علی الخصوص از عمده فروشی ها بازرسی صورت گیرد تا آرامش مردم حفظ شود.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۲۵

۱۴ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

26542

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک