فراخوان چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن «جایزه کتارا» در قطرتورکمن نیوز مؤسسه فرهنگی «کتارا» در قطر، با صدور بیانیه‌ای از آغاز نام‌نویسی برای چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن «جایزه کتارا» خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از وبگاه روزنامه قطری «العرب»، این مؤسسه فرهنگی در بیانیه خود اعلام کرد که نام‌نویسی چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جایزه کتارا، از ابتدای اکتبر ۲۰۱۹ (۹ مهرماه) آغاز شده و تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ میلادی (۱۱ بهمن) ادامه دارد.

طبق بیانیه فوق، این دوره از مسابقات با شعار «زینوا القرآن بأصواتکم» (قرآن را با صوت خود زینت بخشید) و با هدف کشف استعدادهای درخشان در قرائت قرآن کریم و معرفی قاریان ممتاز به سراسر جهان برگزار خواهد شد.

کمیته ارزیابی شرکت‌کنندگان در این مسابقات، پس از ارزیابی داوطلبان، از میان آنان ۱۰۰ نفر را برای شرکت در مرحله مقدماتی که در دوحه برگزار می‌شود، انتخاب خواهند کرد.

این ۱۰۰ نفر برگزیده در قالب ۲۰ برنامه تلویزیونی رقابت خواهند کرد و بهترین شرکت‌کننده از هر برنامه انتخاب خواهد شد. در مرحله بعد نیز ۲۰ شرکت‌کننده منتخب، طی ۵ روز برای انتخاب ۵ نفر برتر مسابقه خواهند داد و سرانجام در مرحله پایانی اسامی نفرات اول تا پنجم جایزه کتارا اعلام خواهد شد.

کمیته داوری این مسابقات متشکل از ۶ داور از جمله قاریانی است که دارای اجازه‌نامه قرائات و متخصص صوت هستند و از لحاظ صوت دلنشین و اصول قرائت، متخصص محسوب می‌شوند. وظیفه این کمیته ارزیابی سبک قرائت ۱۰۰ شرکت‌کننده و انتخاب موضوعات و آیاتی است که باید تلاوت شود.

شروط شرکت در مسابقات قرائت قرآن جایزه کتارا، عبارتند از: تکمیل فرم ثبت‌نام که از سوی کمیته داوری مسابقات تهیه شده است و ارسال دو قطعه فیلم ویدئویی از قرائت آیات ۳۴ تا ۳۸ سوره مبارکه نور و آیات ۵ تا ۱۴ سوره مبارکه قصص، که زمان هر قطعه بیشتر از ۶ دقیقه نباشد. داوطلبان می‌توانند فیلم‌های خود را تا ۱۱ بهمن‌ماه به سایت اینترنتی جایزه کتارا به آدرس  www.kataraquran.com ارسال کنند.

این مسابقه منحصر به آقایان است و سن شرکت‌کنندگان نباید کمتر از ۱۸ سال باشد. تسلط بر احکام تجوید و مخارج حروف، صوت دلنشین و اینکه داوطلب از امامان جماعت مساجد، خطبا و یا مدرسان علوم دینی نباشد نیز از شروط شرکت در این مسابقات است.

همچنین، داوطلبان شرکت‌کننده در این رقابت‌ها نباید در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در مسابقات بین‌المللی قرآن در کشورهای مختلف جهان رتبه‌ای کسب کرده یا تلاوت‌های ضبط‌ شده در رادیو و تلویزیون، رسانه‌ها یا بازار داشته باشند.

براساس اعلام مؤسسه فرهنگی کتارا، جوایزی بالغ بر یک میلیون و پانصد هزار ریال قطر به برگزیدگان این مسابقه اهدا می‌شود؛ به این ترتیب که به نفر نخست این مسابقات ۵۰۰ هزار ریال قطر، نفر دوم ۴۰۰ هزار ریال، نفر سوم ۳۰۰ هزار ريال، نفر چهارم ۲۰۰ هزار ريال، و نفر پنجم ۱۰۰ هزار ريال قطر اهدا خواهد شد.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۴

۱۹ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

63183

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک