فرآوری گندم در گلستان با رویکرد اقتصادی کشاورزی- ترکمن نیوز- مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی گلستان با یادآوری توانمندی بالای این استان در تولید گندم گفت: باید از این ظرفیت برای تقویت بخش کشاورزی و اقتصادی منطقه هر چه بیشتر استفاده شود که یکی از راهکارهای اصلی آن فرآوری محصول است.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، حمیدرضا علی محمدی اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد امسال تا سرحد امکان گندم بیشتری پس از فرآوری (تبدیل به آرد) به دیگر استان ها صادر کنیم تا ارزش افزوده و درآمد حاصل از آن نصیب تولیدکنندگان گلستان شود.
وی به خرید ۹۲۹ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان گلستان با نرخ تضمینی در ۱۰۰ مرکز استان طی سال جاری اشاره کرد و افزود: پیش بینی می شود از این میزان محصول ۶۰۰ هزار تن آن تبدیل به آرد شده و ۴۰۰ هزار تن برای مصرف ساکنان خارج از استان صادر شود.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی گلستان اظهار داشت: در این استان ۳۳ واحد فرآوری گندم با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن وجود دارد که تعدادی از آنها تعطیل شده اند.
تعطیلی این واحدها به دلایل مختلف رخ داده است و بیشتر آنها برای فعالیت مجدد نیازمند حمایت هستند.
بر اساس داده های آماری سازمان جهاد کشاورزی گلستان گندم تولیدی این استان با داشتن ۱۲ تا ۱۳ درصد پروتئین، ۲۸ تا ۳۰ درصد گلوتن مرطوب و ۷۸ تا ۸۰ کیلوگرم وزن هکتولیتر در رده مرغوب‌ترین محصول کشور است و به ۱۳ استان صادر می شود.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع: irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۴۲

۱۱ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30666

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک