کنگره آفتاب,برگزیده اهل سنتفرهنگی-ترکمن نیوز-  برگزیده اهل سنت کنگره منطقه ای بانوی آفتاب، گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی عدالت خواهی، ولایت مداری و اسوه حق پرستی و الگوی همه زنان و مردان عالم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،  غلامرضا ولی پور نویسنده ترکمن که با عنوان علل جاودانگی حضرت زهرا(س) در کنگره منطقه ای بانوی آفتاب عنوان اول را کسب کرد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه زندگی و سیره آن حضرت، یک برنامه مکتب و نظام فکری است؛ اظهار کرد: بردباری، دفاع از حق مهم ترین ویژگی های انسانی حضرت زهرا(س) است.

قائم مقام مدیرمسئول هفته نامه ترکمنی – فارسی «یاپراق»، با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) تربیت شده مکتب پیامبر (ص) و یک اسوه به تمام معنا در عرصه عشق و عبادت به خدا، خدمت به مردم، عفاف و پاکدامنی و … است؛ اظهار داشت: سیره و مکتب فاطمی باید چراغ راه زندگی فردی و اجتماعی بانوان و تمام افراد جامعه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه حضرت فاطمه (س) در تمام ابعاد انساني، ايمان، اخلاص، زهد و تقوي، شهامت و شجاعت، ايثار، نوعدوستي و … نمونه و اسوه هستند؛ گفت: او همسر شهيد است و مام شهيدان، تربيت‌كننده نسل شهيد است.

وی، با بیان اینکه فاطمه زهرا (س) بانويي است كه در دانشگاه خانه اش درسهايي حيات‌بخش، جهت‌دهنده، بنيادين و مكتبي را در سطوح مختلف و كلاس‌هاي گوناگون به همگان آموخت؛ گفت: آن حضرت؛ شاگرداني چون«حسن»، «حسين»، «زينب» سلام الله عليهم را تحويل جهانيان داد.

مدیرمسئول هفته نامه بامداد گلستان، تصریح کرد: فاطمه (س) شخصيتي است كه جلالت و بزرگي و ماندگاري او در قالب مفاهيم و الفاظ نمي‌گنجد، شرف و افتخار فاطمه (س) در اين است كه از همه گسسته و به خدا پيوسته است و بنده و تسلیم حق است و اينها ذره‌اي از علل جاودانگي و ماندگاري اوست.

این روزنامه نگار ترکمن اهل گلستان، با اشاره به ارادت ویژه ترکمن های اهل سنت به ائمه اطهار (س) و حضرت فاطمه ی زهرا (س) اظهار کرد: او آموزگار مسلم راهي است كه بشريت از ابتداي پيدايش خود تا امروز خواستار و متوقع شناخت آن راه و طريق در‌آن مسير بوده است.

ولی پور، با بیان این نکته ما از طريق مطالعه در دنياي فاطمه(س) مي‌توانيم خود را بسازيم و رسالت و مسئوليت خود را دريابيم، افزود: چرا كه زندگي و مكتب فاطمه (س) جهت‌دهنده و اعتلابخش و رمز ماندگاري و جاودانگي بشریت است.

وی با اشاره به تلاش های دشمنان اسلام برای ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی با تکیه بر برخی اختلافات جزئی، افزود: نهادینه سازی فرهنگ دینی و مکتب ائمه اطهار(س) در بین مردم بویژه نسل جوان و نوجوان مهم ترین راه مقابله با توطئه های دشمنان است.

در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان گلستان، رییس سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان، رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور و مشاور استاندار در امور اهل سنت و جمعی از علمای شیعه و سنی، غلامرضا ولی پور مفتخر به دریافت تندیس، لوح تقدیر و هدیه نقدی این کنگره شد.

در این مراسم از ام البنین ارکانی فر با مقاله حضرت زهرا (سلام الله علیها) و الگوی تربیت فاطمی از بجنورد، کلثوم غلامی با مقاله سبک زندگی فاطمی از گرگان، حجت الاسلام عباس شفیعی با مقاله فاطمه زهرا (سلام الله علیها) اسوه حسنه از گرگان، طاهره سادات ضیاء الحسینی با مقاله فاطمه (سلام الله علیها) و مسئولیت های اجتماعی از گلستان به عنوان نفرات برگزیده تقدیر شد.
سمیه معینی فر و سیده زبیده حسینی با مقاله جایگاه حضرت زهرا از دیدگاه علمای اهل سنت و منابع روایی از آزادشهر، حاج عبدالجلیل آخوند فرهمند با مقاله جایگاه و ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه در آثار اهل سنت از کلاله، بهرام دردی گری و اسحاق زحمتکش با مقاله بررسی جایگاه اهل بیت (علیهم السلام) با تاکید بر شخصیت حضرت فاطمه (سلام الله علیها) از بندرترکمن، عبدالحمید آخوند نعماتی با مقاله جایگاه و ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه از گمیشان و مهینه نازقلیچی با مقاله فاطمه زهرا الگوی برتر زن مسلمان از بندرترکمن از دیگر افراد برگزیده در کنگره منطقه ای بانوی آفتاب بودند.

گفتنی است؛ پیش تر مقاله ی این نویسنده اهل سنت درباره سیره زندگانی امام رضا(ع) در جشنواره فرهنگ رضوی عنوان سوم کشوری را کسب کرد و دیگر مقاله ی وی درخصوص عشق اهل سنت به امام حسین(ع) در جشنواره ابوذر اثر شایسته تقدیر شناخته شد.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/turkmensnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۲۱

۱۰ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

13057

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک