FiCPeiM8jAxp 300x220 - فاصله 90 دقیقه ای گلستان تا کسب اولین جام آسیایی فوتبالورزشی-ترکمن نیوز-  ورزش گلستان که تاکنون موفق به کسب افتخار در فوتبال آسیا نشده است، با توجه به حضور یک بازیکن آزادشهری در تیم پرسپولیس تهران و راهیابی این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا فقط ۹۰ دقیقه تا کسب اولین جام قهرمانی فاصله دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل ایرنا، تیم فوتبال پرسپولیس تهران اگر چه دیدار رفت فینال مقابل نماینده ژاپن را واگذار کرد اما امیدوار است در بازی برگشت که /فردا/ شنبه ۱۹ آبان در تهران برگزار می شود با حمایت هوادارانش جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را بالای سر ببرد.
در این میان حضور یک بازیکن آزادشهری در ترکیب این تیم استان گلستان را برای پیروزی نماینده فوتبال ایران در این بازی سرنوشت ساز مشتقاق تر از همیشه کرده است.
فوتبال گلستان از گذشته های دور چهره های نامدار و مشهوری در فوتبال ایران داشت که پای برخی از آن ها حتی به تیم ملی هم باز شد.
ستاره هایی چون عبدالجلیل گل چشمه آقای گل فوتبال ایران، صلاح الدین اونق دروازه بان تیم ملی، نساجی و ابومسلم، اصغر محمودی مربی نامدار رده های سنی پایه و کاشف سردار آزمون ، اکبر میثاقیان بازیکن گنبدی استقلال تهران، ملوان و ابومسلم، حاتم بک پور داور نامدار لیگ آزادگان و بسیاری دیگر پایه گذار حرکت رو به رشد فوتبال گلستان شدند اما همه زحمات آن ها به گرفتن مدال یک رویداد معتبر برون مرزی ختم نشد.
در سال های اخیر ظهور چند استعداد ناب امیدواری به اوج گفتن فوتبال استان گلستان را تا حد زیادی افزایش داد.
ستاره های چون آرمین سهرابیان مدافع استقلال، عزت الله پورقاز مدافع سپاهان، رضا اسدی هافبک سایپا، وفا هخامنش مدافع صنعت نفت آبادان و چند بازیکن دیگر آرام آرام به فوتبال ایران معرفی شدند و عزم خود برای پوشیدن پیراهن تیم ملی را جزم کردند.
سردار آزمون پیشتازتر از دیگران به تیم ملی رسید، در جام جهانی بازی کرد و هم با پیوستن به لیگ روسیه بخت خود برای رقابت با نامداران فوتبال جهان در لیگ قهرمانان اروپا را امتحان کرد.
در این میان فقط یک بازیکن است که توانسته به اولین فوتبالیست گلستانی کسب کننده افتخاری آسیایی تبدیل شود.
احمد نورالهی این روزها مردی قابل اعتماد برای برانکو ایوانکویچ سرمربی پرسپولیس است که امیدوار است در فینال دوم لیگ قهرمانان آسیا در تهران شکست ۲ بر صفر بازی رفت مقابل کاشیما آنتلرز را جبران کرده و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
بازیکن آزادشهری تیم فوتبال پرسپولیس تهران در بازی های مراحل گروهی و حذفی ستاره ی بی چون و چرا برای نماینده ایران به شمار میرفت و بازی های کم نقص و مطمئنش خیال هواداران و مربیان را راحت کرده است.
او در مسابقه برگشت دو تیم پرسپولیس و الجزیره در لیگ قهرمانان آسیا گل نخست پرسپولیس را با شوتی پرقدرت زد که در پایان با صعود پرسپولیس به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا همراه شد.
این گل همچنین به عنوان برترین گل دیدارهای دور برگشت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا انتخاب شد.
از اولین دوره برگزاری لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۰۲ تاکنون هیچ‌ تیم‌های ایرانی موفق به قهرمانی در این مسابقات نشد.
تیم فوتبال سپاهان در سال ۲۰۰۷ و تیم ذوب آهن در سال ۲۰۱۰ به فینال این بازی ها راه یافتند اما در نهایت به مقام نایب قهرمانی این مسابقات اکتفا کردند.
تیم فوتبال استقلال در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۳ و تیم فوتبال پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۷ هم به نیمه‌نهایی این مسابقات رسیدند اما موفق به حضور در بازی فینال نشدند.
احمد نورالهی حالا فقط ۹۰ دقیقه تا بالا بردن جام قهرمانی معتبرترین رویداد باشگاهی فوتبال آسیا فاصله دارد تا خود را برای همیشه به تاریخچه افتخارات ورزش گلستان و فوتبال ایران سنجاق کند.
این مسابقات و جامی که شاید نورالهی بالای دستانش ببرد، ممکن است شروع زندگی تازه ورزشی این ستاره گلستانی فوتبال ایران باشد.
پیوستن به لیگ های معتبر، دعوت شدن به تیم ملی و بازی کردن در جام ملت های آسیا، می تواند سکوی پرتاب این هافبک ۲۵ ساله آزادشهری باشد.
فوتبال گلستان چند بازیکن نامدار و ملی پوش دارد اما سال ها است تیمی از این استان به سطح اول فوتبال کشور نزدیک نشده است.
آخرین تیمی که از گلستان در فوتبال ایران بازی کرد، اتکا گرگان بود که پس از خرید امتیاز و حضور در گرگان چند فصل در لیگ دسته اول بازی کرد اما با سقوط به لیگ پایین تر منحل شد.
چندی قبل سیدمناف هاشمی استاندار گلستان قول داد که امسال یک تیم از گلستان با خرید امتیاز در لیگ دسته اول شرکت می کند اما این اتفاق به دلیل ناتوانی در جذب اسپانسر رخ نداد.
در حال حاضر تیم دارایی بندرگز تنها نماینده گلستان در لیگ فوتبال ایران است که در صدر جدول گروه یک لیگ دسته سوم قرار دارد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۴

۱۸ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

39784

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک