فاز دوم استقرار پلیس در بنادر و پایانه‌های مرزی کشور آغاز شدترکمن نیوز:  رئیس پلیس گمرک پلیس امنیت اقتصادی ناجا از شروع فاز دوم استقرار پلیس گمرک در بنادر و پایانه‌های مرزی کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «هادی رفیعی‌کیا» رئیس پلیس گمرک پلیس امنیت اقتصادی ناجا در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در اجرای تدبیر فرمانده ناجا، فاز دوم استقرار پلیس در بنادر و پایانه‌های مرزی کشور کلید خورد.

وی افزود: با هماهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری، استقرار پلیس در بنادر ملوانی کشور و در استان‌های بوشهر، خوزستان و هرمزگان با شروع ساماندهی این بنادر از سوی سازمان‌های متولی همانند بنادر و دریانوردی و گمرک انجام خواهد شد.

رئیس پلیس گمرک پلیس امنیت اقتصادی ناجا در ادامه عنوان کرد: استقرار پلیس در گمرکات مرزی رازی، تمرچین، منطقه آزاد ارس، جلفا، منطقه آزاد انزلی، آستارا، لطف‌آباد، دوغارون، میرجاوه، منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، ماهیرود، مهران، بازارچه مرزی شیخ صلح، خسروی، منطقه ویژه اقتصادی کاوه، اینچه‌برون، منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، نوشهر، بندر امیرآباد، بیله‌سوار، سیرانبند بانه، فرودگاه پیام استان البرز، گمرک غرب تهران و گمرک شهریار در دستور کار پلیس و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده که در نیمه اول سال جاری موضوع جانمایی و استقرار در آن‌ها عملیاتی می‌شود.

سرهنگ رفیعی کیا تصریح کرد: تجربه‌ای که از استقرار پلیس در فاز اول و در ۱۱ مرز ورودی کشور به دست آمده، اهمیت و اولویت اشرافیت اطلاعاتی برحوزه‌های قانونی، ساختارها، فرآیند‌ها و تجارت را بیشتر از گذشته به اثبات رساند.

وی خاطرنشان کرد: هوشمندسازی پلیس که از اولویت‌های ابلاغی ناجاست با در اختیار گرفتن فناوری‌های نوین و تجهیز مرکز پایش هوشمند پلیس گمرک در مرکز آغاز شده و تکمیل آن در نیمه اول سال جاری گام بسیار مهمی در جمع‌آوری اطلاعات و کنترل هوشمند واردات و صادرات خواهد بود.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۴۶

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75071

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک