جمعه بندرترکمن 300x225 - فاجعه سیل باعث همدلی بیشتر مردم گلستان شدبندرترکمن-ترکمن نیوز-  امام جمعه اهل سنت بندرترکمن، گفت: سیل خانمان براندازی که در استان گلستان آمد، وحدت و همدلی مردم را بیشتر از پیش کرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، «آخوند قربان محمد اونق» در حاشیه مراسم سوم «احمد عبدالحسینی» شهید راه خدمت به سیل زدگان استان در روستای سلطان آباد گرگان، اظهار کرد: درست است که این بلای طبیعی خسارت و ضررهای فراوان مادی و معنوی برای مردم منطقه به خصوص شهرستان های گنبد کاووس، آق قلا و گمیشان ایجاد کرد؛ ولی همین امر باعث بیشتر شدن اتحاد و انسجام این مردم مصیبت دیده شد.
به گفته وی؛ خداوند انسان ها را با گرفتار شدن در بلایا و مصیبت ها مورد آزمایش قرار می دهد تا مومنان و متقیان از بقیه مردم شناخته شوند.

عضو ارشد محفل فقهی اهل‌ سنت شمال کشور با اذعان بر اینکه این مشکل همیشه گریبانگیر مردم منطقه نخواهد بود، تصریح کرد:
خداوند در قرآن کریم برای مومنان وعده داده است که بعد از دچار شدن در سختی ۲ آسانی برای آنها خواهد بود.
وی، افزود: شاعری می گوید هر وقت با سختی مواجه شدید سوره مبارکه «انشراح» را با تفکر و تدبر زیاد بخوانید تا خداوند مشکلات شما را حل کند.
به گفته مدیر حوزه علمیه الاعظمیه بندر ترکمن؛ تنها استقامت و مقاومت در برابر این سیل فراگیر، پیروزی و سربلندی را برای ما به همراه خواهد داشت./انسجام ملی

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۹

۰۹ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50185

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک