ghargh gonbad - غرق شدن کودک 9 ساله گنبدی در گودال آبحوادث-ترکمن نیوز-  فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان از غرق شدن پسر بچه ۹ ساله از اهالی روستای ‘اوچ قویی’ بخش داشلی برون گنبدکاووس در گودالی که حدود دو متر آب داشته، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  سرهنگ محمدرضا سراوانی روز دوشنبه گفت: دراین حادثه که عصر روز گذشته و در فاصله ۵۰۰ متری از روستا رخ داده، مغروق هنگام بازی با همسالان خود و به علت لغزنده بودن زمین ناشی از بارش های اخیر، در گودال آبی که پنج تا ۶ متر مربع مساحت داشته، سقوط می کند.
وی افزود: دوستان این کودک که ‘محمدعرفان – ه’ نام داشته بلافاصله خانواده او را مطلع می کنند و خانواده نیز پس از بیرون کشیدن پیکر نیمه جان و بی رمق کودک، او را به مرکز درمانی منتقل می کنند.
رهنگ سراوانی اضافه کرد: درمسیر انتقال کودک به مرکز درمانی، ماموران اورژانس ۱۱۵ نیز از راه می رسند و پس از معاینه پزشکی، متوجه فوت پسربجه می شوند که این موضوع توسط پزشکی قانونی و مقام قضایی نیز تایید می شود.
وی همچنین گفت: براثر بارش های روز جمعه و شنبه گذشته، در رودخانه مرزی اترک نیز که ماه ها خشک و بی آب بود، آب جاری شد و تا دو متر بالا آمد که سبب خوشحالی کشاورزان و دامداران مناطق مرزی شرق گلستان شده است.
فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان همچنین از کشف ۳۳۰ بسته سیگار قاچاق از سه تریلی تزانزیت کشور ترکمنستان در پست کنترل و مراقبت مرز اینچه برون توسط ماموران این یگان نظامی خبر داد و گفت: سیگارهای قاچاق توقیف شد و به دلیل ارزش کمتر از ۱۰ میلیون ریالی سیگارهای هر خودرو، رانندگان آزاد آن آزاد شدند.
سرهنگ سراوانی از توزیع ۴۰۰ جلد کتاب داستان کودک و نوجوان بین تعدادی از مدارس مناطق مرزی شرق گلستان به مناسبت هفته ناجا (۱۳ تا ۱۹ مهر) خبر داد و افزود: توزیع بروشور و برگزاری کلاس های آموزشی با موضوع آسیب های اجتماعی و آشنایی با قوانین و مقررات مرزی برای دانش آموزان از دیگر اقدامات مرزبانی دراین هفته بوده است./ایرنا

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۵۱

۱۶ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

37260

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک