گنبدکاووس,هفته درختکاری,غرس نهالگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  شهردار گنبدکاووس گفت: تعداد ۱۹ هزار اصله نهال در حاشیه معابر شهری، بولوارها، پارک های محلات و فضاهای سبزی شهری در ایام هفته درختکاری غرس می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،  منصور طعنه گنبدی روز سه شنبه در حاشیه آیین درختکاری در گنبدکاووس گفت: از این تعداد، چهار هزار اصله از گونه نارنج و برگ نو بین شهروندان به صورت رایگان توزیع می شود تا در حیاط منزل و مقابل ساختمان های خود غرس نمایند.
وی افزود : ۱۵ هزار اصله نهال دیگر از گونه های چنار، ون، زبان گنجشک، توت ، افرا و اقاقیا می توسط شهرداری غرس می شود.
طعنه گنبدی اضافه کرد: درحال حاضر سرانه فضای سبز هر شهروند گنبدی ۱۰٫۲ متر مربع است.
در این مراسم معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه گنبدکاووس، بخشدار مرکزی و اعضای شورای شهر و برخی مسئولان به همراه جمعی از شهروندان و خانواده معظم شاهد حضور داشتند.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گنبدکاووس نیز در حاشیه این مراسم گفت: این اداره از یک ماه پیش تاکنون ۶۵ هزار اصله نهال که ۵ هزار اصله آن مثمر بوده بین شهروندان، ساکنین روستاها، مدارس و ادارات و نهادها به صورت رایگان توزیع کرده است.
صفر سیجانی افزود: این نهال ها که بیشتر از گونه های اکالیپتوس، صنوبر، انواع افرا، انواع سرو، چنار، برگ نو، سنجد تلخ، گز گلدانی، داغداغان، گردو، ون خیابانی و اقاقیا هستند در دو بخش داشلی برون و مرکزی گنبدکاووس انجام شده است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

گردآوری: گروه خبری ایتنانیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۳

۱۵ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

13253

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک