ترکمن نیوز
تاریخ : امروز سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
ترکمن نیوز

Sharifi 20 Sh 298x300 - عیسی شریفی قائم مقام قالیباف کیست؟ | دستگیری معاون قالیباف در شهرداری تهران

اخبار ايران-تورکمن​نيوز- عیسی شریفی قائم مقام قالیباف کیست؟ | محسنی اژه ای دیروز در نشست خبری خود، لابلای خبرهای ریز و درشت از بازداشت عیسی شریفی قائم مقام قالیباف در شهرداری تهران خبر داد. این گونه بود که بالاخره آن همه شایعه پشت سر عیسی شریفی تعبیر شد… اما عیسی شریفی قائم مقام و معاون قالیباف، کیست؟ در پایگاه عدالتخواهان بیشتر بخوانید!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  به گزارش پایگاه عدالت خواهان”شرق در گزارشی پیرامون خبر دستگیری عیسی شریفی قائم مقام قالیباف در شهرداری تهران، نوشته است:
خبري که بارها به صورت شايعه و حرف‌وحديث فراوان درباره عيسي شريفي، «شهردار در سايه» ١٢سال گذشته تهران به گوش مي‌رسيد و مديران مديريت شهري قبلي علاقه‌اي به اعلام رسمي آن نداشتند، بالاخره حدود دو هفته پس از آخرين شايعات، از سوي سخنگوي قوه قضائيه تأييد شد. محسني‌اژه‌اي روز گذشته اعلام کرد: «اصل دستگيري عيسي شريفي درست است و اتهام ايشان مالي است، از جزئيات خبر ندارم، اگر داشتم هم از بيان آن معذور بودم».

همين تأييد از اين مرجع رسمي کفايت مي‌کند تا با وجود فضاي تاريک و پرغباري که عيسي شريفي براي خود در اين سال‌ها درست کرده و برايش درست کرده‌اند، تمام شايعاتي که تاکنون درباره اين مرد نظامي و مديرِ مديران شهري وجود داشته است…

 

عيسي شريفي، مدير محمدباقر قاليباف بود که از روز اول همانند ساير مديران نظامي با او به شهرداري تهران آمد و در بالاترين مسئوليت نشست و تا سال گذشته در مقام قائم‌مقامي شهردار و معاون امور مناطق باقي ماند. او بعد از فرهاد يعقوبي رکورددار عدم تغيير در معاونت خود بود؛ تنها مدير ١٢ساله قاليباف که هيچ‌گاه با هيچ رسانه‌اي گفت‌وگويي حتي چنددقيقه‌اي نداشت و تقريبا از سال ٩١ به‌بعد (روزهاي قبل از انتخابات ٩٢) ديگر در برنامه‌هاي خبري که در سايت‌هاي رسمي شهرداري تهران هم منتشر مي‌شد، حضوري نداشت.

از سال ٨٤ به‌بعد بسياري از افتتاح‌هاي شهري و خبرهاي مهم را عيسي شريفي، آن‌هم فقط در گفت‌وگو با رسانه‌هاي متعلق به شهرداري خبري مي‌کرد، در مراسم‌هاي افتتاح حضور دائم داشت و حتي براي ارائه گزارش عملکرد شهرداري‌هاي مناطق به شوراي شهر تهران، در صحن علني شورا هم حاضر مي‌شد، اما اين حضور به شکلي کاملا محسوس از سال ٩٢ قطع شد. از همان زمان بود که شايعاتي از عدم حضور و رهاکردن مسئوليت در شهرداري و شورا پيچيد، اما کسي اين موضوع را تأييد نکرد.

شهردار در سايه شهر تهران در حلقه مشهدي‌هاي مقيم بهشت نبود، اما به‌واسطه اتصالات قوي‌ای که با شهردار داشت، در جايگاهي که «مي‌بايد» قرار داشت. مسئوليت قائم‌مقامي شهردار تهران، مسئوليتي مهم است که اتفاقا در برخي از برهه‌هاي زماني خاص؛ همانند زمان انتخابات که شهردار تهران ممکن است براي رياست‌جمهوري برود و برگشت او به شهرداري آمد و نيامد دارد، بيشتر خودش را نشان مي‌دهد.

شريفي در سه دوره‌اي که محمدباقر قاليباف براي رياست‌جمهوري خيز برداشت، هربار حدود يک ماه قائم‌مقام سرپرست شهرداري تهران بود.

قائم‌مقام شهردار تهران که اولين مقام بعد از شهردار تهران است، درعين‌حال معاون هماهنگي و امور مناطق شهرداري تهران هم هست. شهرداري‌هاي مناطق يعني همان مجموعه‌هايي که قاليباف و اين معاون او همانند پازل‌هايي مهم، هر چندوقت يک‌بار يک‌نفره يا ١٦نفره جابه‌جايشان مي‌کردند؛ شهرداران مناطق همان‌هايي هستند که قاليباف در سال‌هاي پايان دوره کاري خود اقرار کرد در نهايت نتوانسته آن‌طور که مي‌خواسته آنها را کنترل و هدايت کند و در نهايت معاونت امور مناطق همان معاونتي است که معدود گزارش‌هايي را به شورا و رسانه‌ها مي‌داد. نمونه اين عدم رضايت شورا و پاسخ‌گويي محدود اين معاونت به شوراي شهر را مي‌توان در جلسه علني ٢٩ دي ١٣٨٨ ديد.

 

قائم‌مقام و معاون امور مناطق شهردار سابق تهران که مي‌توان خود او و معاونتش را جعبه‌سياه شهرداري تهران خواند، به دلايلي که هيچ‌گاه گفته نشد، اما شايعات مي‌گفت «اختلاف با شهردار تهران و تيم مديران مشهدي»، است در سال ٩٢ مسئوليت و پست مهم خود را ترک کرد. معاونان قاليباف اين موضوع را تکذيب کردند و همه‌چيز دوباره در سکوت فرورفت تا اينکه خردادماه امسال برخي از اعضاي شوراي چهارم در جلسه علني ٣٤٨ خود، با اشاره به اتمام انتخابات و نتايج آن و معلق‌بودن بسياري از امور شهري در نبود معاونان شهردار تهران و برخي از مديران، نسبت به اين شرايط هشدار دادند و درعين‌حال موضوع غيبت قائم‌مقام شهردار تهران هم مطرح شد.

 

ناصر اماني، معاون برنامه‌ريزي شهرداري تهران، خبر کناره‌گيري و استعفاي عيسي شريفي را رسما اعلام کرد. او از پذيرش استعفاي معاون هماهنگي و امور مناطق شهرداري تهران به دليل بيماري فرزندش خبر داد و گفت: معاون هماهنگي و امور مناطق شهرداري تهران در سال گذشته درخواست استعفا کرده بود که اين استعفا به دليل بيماري فرزندش بود که با درخواست شهردار تهران اين موضوع به بعد از انتخابات موکول شد. در همان جلسه، برخي از اعضاي اصولگرا از اينکه چنين شايعاتي پشت‌سر معاون شهردار- که چنين مشکل خانوادگي دارد- است، گلايه کردند و اين موضوع را ناشي از عدم اطلاع‌رساني درست از سوي روابط‌عمومي شهرداري تهران دانستند.

 

اعضاي شورا چند روز بعد در جلسه‌اي که آن را رسانه‌اي هم کردند، با شريفي ديدار کردند تا خيال همه راحت باشد که او در تهران است.
جدا از تعريف‌و‌تمجيدهاي معمولي که اعضاي شوراي چهارم و مديران شهرداري از قائم‌مقام استعفاداده شهردار تهران داشتند، معاون مالي و اقتصاد شهري شهرداري پايتخت، شريفي را مردي ولايت‌مدار، توانمند، رئوف و پرتلاش معرفي کرد. قدرت گودرزي با اشاره به بداخلاقي‌ها و هجمه‌هاي سياسي اخير اظهار کرد: شريفي اواسط اسفندماه به دليل درمان دخترش درخواست مرخصي کرد، اما شهردار تهران از ايشان خواست اين مرخصي را به تعويق بيندازد. امروز نيز با وجود اينکه دخترش در بستر بيماري است، در محل کار خود حاضر شده.

 

ناصر اماني هم گفت: «بار اصلي فعاليت‌هاي اجرائي به‌عنوان قائم‌مقام پس از دکتر قاليباف در راهبري پروژه‌هاي کلان بر دوش آقاي شريفي بوده است. پيش‌بيني مي‌شد بلايي که بر سر اغلب نيروهاي کارآمد مي‌آورند و مورد تخريب و آماج قرار مي‌دهند، روزي بر سر فردي مانند شريفي که محور اجرائي مديريت شهري بوده است، هم آورده شود. در هيچ‌يک از پروژه‌ها و افتتاحيه‌هاي يک دهه اخير مديريت شهري چهره شريفي ديده نشده و رسانه‌اي نشده است؛ اما فضاي نامطلوب رسانه‌اي کشور با اهداف سياسي تصوير اين مرد عمل را تخريب کرد. متأسفانه فضاي سياسي حاکم بر جامعه به گونه‌اي ناسالم و مسموم شده است که در حق مردان جنگ و جبهه؛ هماناني که جان‌شان را بر طبق اخلاص گذاشته‌اند، هم به‌راحتي بي‌انصافي مي‌شود و مورد هجمه و آماج سياسي قرار مي‌گيرند».

 

اين‌گونه بود که در مراسم خداحافظي شوراي چهارم که شهردار ١٢ساله تهران و معاونان او به جز شريفي حاضر بودند، شوراي چهارم لوح تقديري را هم براي عيسي شريفي در نظر گرفت که ناصر اماني به جاي او دريافت کرد تا به دستش برساند. قائم‌مقام شهردار تهران که سابقه درخورتوجهي در جنگ تحميلي دارد و نامش در ميان فرماندهان وجود داشته و دارد، بيشترين حضورش در ماجراي پلاسکو بود. او در روزهاي آواربرداري با ظاهري متفاوت در کنار شهردار تهران بود؛ اما در اين زمان هم کمترين پوشش خبري و مصاحبه را داشت. تغيير در ظاهر شريفي به واسطه موي رنگ‌شده و محاسن از ته تراشيده‌شده که او را متفاوت و جوان‌تر کرده بود، در چند مراسم ازجمله در مسجدي که مراسم يادبود شهداي آتش‌نشان پلاسکو برگزار شد، مشهود بود.

 

براي اين معاون باسابقه که سال‌ها با ظاهري جدي، خشک و چهره‌اي که محاسن در آن نقش اصلي را دارد، اين تغيير در ظاهر عجيب به نظر مي‌آمد؛ اما آن زمان جاي سؤال وجود نداشت و حالا با تأييد خبر اتهام مالي او، مي‌توان برخي ربط‌ها را به اين تغييرات نسبت داد. حالا او بازداشت شده است و بايد ديد در روزهاي آينده از جزئيات پرونده مالي او چه چيزي منتشر مي‌شود.

 

گروه خبر تورکمن​نيوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: edalatgolestan.ir

نظراتنظر شما چيست ؟

- پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.

- پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.

- انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

آخرین خبر ها

حبیب الله سیفی به سمت سرپرست اداره کل امنیتی و انتظامی استانداری ...

تلاش سمن ها در حوزه پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر ستودن...

حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی افزایش می یابد...

سردارآزمون امید یک ملت در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است...

سازندگان گلستانی مشارکت پررنگی در تولید ماسین آلات کشاورزی دارند...

جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور استاندار گلستان بر...

محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری ممتاز کشور افغانستان در گنبد ک...

جدیدترین کتاب عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی گمیشان به چاپ رسی...

استاندار گلستان با رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دیدار داشت...

۲۸۰ هزار هکتار زمین در گلستان نیازمند زهکشی است...

پومسه کار گلستانی در اردوی آماده سازی تیم ملی شرکت خواهد کرد...

برنامه‌ای برای تعدیل نیروی انسانی در دانشگاه آزاد وجود ندارد...

خدمات الکترونیک جایگزین دفترچه های بیمه روستایی در گنبدکاووس می ش...

کمیسیون امنیت ملی بر بهبود روابط با ترکمنستان و سایر همسایگان تاک...

آیین معارفه و تکریم فرماندار گرگان برگزار شد...

اردوی تیم ملی بسکتبال سه نفره زنان ایران در گرگان آغاز شد...

هدف از برنامه رکاب زنی دور ایران ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست است...

مواد مخدر چهارمین بحران جهان جمعیت فعال کشور را بعنوان تهاجم خامو...

دختر والیبالیست گلستان به رقابت های قهرمانی آسیا اعزام می شود...

نرخ رشد جمعیت در گلستان پایین است

شهروند،خبرنگار

آمار و ارقام

افراد آنلاین : 10

بازدید امروز : 1326

بازدید دیروز : 5828

بازدید این هفته : 7154

بازدید این ماه : 123199

بازدید کل : 381117

تبلیغات

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به وب سایت "ترکمن نیوز" می باشد. کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است .

بالا