عملیات ساخت مدرسه در مناطق سیل‌زده آق‌قلااخبار آموزش و پرورش- تورکمن نیوز: آیین کلنگ‌زنی پروژه‌های احداثی شهرستان آق‌قلا و احداث مدرسه در مناطق سیل‌زده استان با حضور سیدجواد حسینی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، استاندار گلستان و جمعی از مسوولان در روستای «صحنه سفلی» از توابع شهرستان سیل‌زده آق‌قلا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از فارس، فرماندار آق‌قلا در این مراسم گفت: شهرستان آق‌قلا به لحاظ شرایط زمان سیل مردم دچار مشکلات عدیده‌ای بودند و بعد از سیل و منویات مقام معظم رهبری همه اعم از دستگاه‌های اجرایی نیروهای مسلح و مردم کمک کردند تا مشکلات مردم سیل‌زده را به حداقل برسانند.

امیر شیرتوماج با بیان اینکه بعد از وقوع سیلاب در استان گلستان اتفافات بسیار خوبی در حوزه مدارس را شاهد هستیم، اذعان کرد: مردم ایران در حادثه سیل نشان دادند همدلی و مشارکت و همیاری بین آنها موج می‌زند.

عملیات ساخت مدرسه در مناطق سیل‌زده آق‌قلا

وی از سرپرست وزارت آموزش و پرورش خواستار ایجاد یک مجتمع فرهنگی در شهرستان آق‌قلا شد و یادآور شد: مردم آق‌قلا در زمان سیل عید نوروز نداشتند اما در این مراسم از شما می‌خواهم در خصوص اعتبارات استانی توجه ویژه‌ای به آموزش و پرورش شود و برای شهرستان آق‌قلا یک مجتمع فرهنگی به عنوان رهاورد سفر در نظر بگیرید.

گفتنی است؛ عملیات اجرایی سه مدرسه سیل‌زده آق‌قلا با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال صبح امروز با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش آغاز شد.

مدرسه امیرکبیر «قرنجیک» دارای ۶ کلاس و با ۷۸۵ مترمربع، مدرسه شهید مفتح در روستای «صحنه سفلی» دارای چهار کلاس و ۵۴۰ مترمربع و مدرسه سه کلاسه سالار صحنه «پیرآغاج» دارای سه کلاس و ۳۰۶ مترمربع جزو پروژه‌های احداثی آق‌قلا است که امروز با حضور سیدجواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش کلنگ‌زنی و آغاز به کار کرد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۷

۱۰ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

56377

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک