مسکونی سیلزدگان گلستان 300x200 - عملیات ساخت بیش از ۹۰ درصد واحد های مسکونی سیلزدگان گلستان پایان یافته استترکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به روند بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل اظهار کرد: عملیات نوسازی واحدهای تعمیری در سال گذشته خاتمه یافت و تاکنون عملیات ساخت بیش از ۹۰ درصد واحدهای مسکونی سیلزدگان نیز پایان یافته است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس سه شنبه ۲۳ اردیبهشت در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از سیل استان تصریح کرد: تلاش داریم تا پایان خرداد ماه عملیات اجرایی همه ۷۵۰۰ واحد احداثی در مناطق سیلزده را به اتمام رسانیم.

وی با بیان اینکه تمامی مدارس تعمیری در سال گذشته نوسازی شده اند, افزود: از ۲۴ مدرسه احداثی , ۲۰ مدرسه تاپایان مرداد ماه و قبلا شروع سال تحصیلی جدید به بهره برداری خواهد رسید و  عملیات ساخت ۴ مدرسه نیز تا پایان سال به اتمام می رسد و در مجموع برای احداث این ۲۴ مدرسه از منابع مختلف قریب به ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه می شود.
حق شناس یادآور شد: تاکنون ۱۰۹ میلیارد تومان غرامت در بخش کشاورزی پرداخت شده که در این میان برخی صددرصد خسارت خود را دریافت کرده اند و برای پرداخت خسارت باقی کشاورزان منتظر ابلاغ اعتبار هستیم.
استاندار گلستان ادامه داد: تلاش دستگاه های اجرایی و همراهی بانک ها در زمینه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از سیل قابل تقدیر است و امیدواریم با بهره برادری از سدهای استان, زهکشی اراضی و لایروبی رودخانه ها از حوادث احتمالی آتی جلوگیری کنیم.
لازم به ذکر است در این جلسه مدیران دستگاه های اجرایی, فرمانداران و مدیران ستادی به ارایه گزارشات در زمینه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از سیل پرداختند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۳۸

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75100

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک