عملیات اجرایی فاز اول کمپینگ خالدنبی با اعتبار 5 میلیارد ریال آغاز شدتورکمن نیوز:  مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از آغاز عملیات اجرایی فاز اول کمپینگ گردشگری خالد نبی شهرستان کلاله با اعتبار ۵ میلیارد ریال خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   ابراهیم کریمی گفت : عملیات اجرایی ساماندهی و تکمیل زیر ساخت های گردشگری منطقه نمونه گردشگری خالد نبی با عنوان فاز اول کمپینگ گردشگری خالد نبی با اعتبار ۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه های استانی و ملی آغاز شد.

وی به عملیات اجرایی که قرار است در فاز اول پروژه اجرایی گردد اشاره کرد و خاطر نشان کرد: در عملیات اجرایی این فاز خاکبرداری و تسطیح اولیه و خاکریزی در سطح محوطه کمپینگ در حدود ۶۰۰۰ متر مکعب انجام خواهد گرفت و همچنین اجرای دیواره و نرده محافظ انتهای محوطه کمپینگ به طول تقریبی ۱۵۰ متر طول پیش بینی گردیده است.

کریمی یادآور شد: این اداره کل در سنوات قبل اقدام به اجرای محوطه سازی ومبلمان بتنی طرح چوب ، احداث ۶ واحد زائر سرا بهمراه تاسیسات مورد نیاز ، اجرای دیواره سنگی ، احداث سرویس بهداشتی ، روشنایی مسیر ، خاکبرداری و زیر سازی محور به طول ۶ کیلومتر ، فنس کشی و و حصار کشی گورستان خالد نبی ، آبرسانی به گورستان ، زیر سازی و اجرای بیس به طول ۳ کیلومتر ، اجرای سنگ فرش مسیر دسترسی به گورستان به طول حدود ۸۰۰ متر و روشنایی محوطه گورستان با سیستم انرژی خورشیدی و روشنایی محوطه سایت عالم بابا با اعتبار حدود ۱۸ میلیارد و پانصد میلیون ریال کرده است.

وی در پایان گفت : این اداره کل در سال مالی بعدی اعتباری در حدود ۱۵ میلیارد ریال جهت ادامه و تکمیل زیر ساخت های گردشگری خالد نبی پیش بینی کرده است که در صورت تخصیص اعتبارات نسبت به تکمیل این پروژه اقدام خواهد کرد.

گفتنی است؛ گورستان خالدنبی یک محوطه باستانی وسیع در شهرستان کلاله استان گلستان است که یک سمت آن شامل بقعه خالدنبی و چوپان آتا و سمت دیگر آن نیز شامل قبرستان باستانی با سنگ قبرهای عجیب و غیرمعمول می باشد. به جز اهمیت تاریخی، طبیعت این منطقه نیز بسیار زیبا و شگفت انگیز است. این محوطه باستانی رو به تپه های ماهوری قرار دارد که به هزار دره مشهوره است.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۱۲

۱۴ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

58960

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک