ejlas 3a 300x151 - «عشق آباد» میزبان اجلاس تخصصی دالان بین المللی حمل و نقل «دریای خزر - دریای سیاه»بین الملل-ترکمن نیوز-  اجلاس چهار جانبه کارشناسان در زمینه پروژه بین المللی دالان حمل و نقل «دریای خزر – دریای سیاه» در ترکمنستان آغاز به کار کرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، اجلاس چهار جانبه کارشناسان در زمینه پروژه بین المللی دالان حمل و نقل «دریای خزر – دریای سیاه» در ترکمنستان آغاز به کار کرد.

اجلاس مذکور با حضور نمایندگان ارشد کشورهای آذربایجان، گرجستان، رومانی، ترکمنستان و همچنین دفتر اتحادیه اروپا در «عشق آباد» شروع و ادامه دارد.

در جریان این اجلاس بر پتانسیل اقتصادی چشمگیر کشورهای عضو این پروژه و همچنین به نقش همکاری های حمل و نقلی در میان مسیر های اولویت دار دستور کار تعاملات چند جانبه اشاره شد.

شرکت کنندگان این نشست همچنین نقش و اهمیت پروژه بین المللی دالان حمل و نقل «دریای خزر – دریای سیاه» برای توسعه مشارکت بین قاره را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

علاوه بر این در طول این نشست مروری در خصوص زیرساخت های حمل و نقل موجود کشورهای عضو این پروژه و فرصتهای گسترش آن صورت گرفت.

مسائل مربوط به قانونگذاری ملی ۴ کشور شرکت کننده در حوزه حمل و نقل و همچنین امکانات تهیه و اجرایی مقررات ملی حقوقی جهت ایجاد پروژه مذکور از جمله دیگر موضوعاتی بود که مورد بررسی قرار گرفت.

نشست کارشناسان و جلساتی در خصوص تهیه مجموعه ای از اقدامات برای ایجاد شرایط لازم جهت ایجاد دالان حمل و نقل مذکور ادامه دارد.

انتظار می رود در پایان این اجلاس پروتکل مشترک چهار جانبه در زمینه پروژه بین المللی دالان حمل و نقل «دریای خزر – دریای سیاه» به امضا رسد./فارس

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۳

۰۳ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38511

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک