عشایر گنبدکاووس در سیلاب گرفتار هستند گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: ۳۰۰ نفر از مردم شهرستان گنبدکاووس بر اثر آبگرفتگی و جاری شدن سیلاب در مساجد اسکان اضطراری شدند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ عبدالقدیر کریمی ظهر امروز در جلسه ستاد بحران شهرستان اظهارداشت: از شب گذشته در ۳ سالن ورزشی شهرستان ۹۰ دستگاه چادر، ۹۰ تخته پتو و موکت برای اسکان اضطراری تجهیز شد و ۳۰۰ نفر در مساجد شهرستان اسکان اضطراری شدند.

وی افزود: ۳ مسجد یکی در روستا و ۲ مسجد دیگر در شهر آماده اسکان اضطراری برای گرفتاران در سیلاب هستند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس بیان داشت: با توجه به اینکه عشایر شهرستان گنبدکاووس در سیلاب گرفتار شدند و امدادرسانی از طریق زمینی امکان ندارد، موادغذایی مورد نیاز این افراد تا یک‌ساعت آینده توسط هلی‌کوپتر بین عشایر گرفتار در سیلاب توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: تمهیدات لازم برای اسکان توزیع موادغذایی و امدادرسانی به افرادی که به نوعی گرفتار آبگرفتگی شدند انجام شده و تا ۴۸ ساعت آینده این امدادرسانی ادامه دارد.

کریمی گفت: بعضی از نقاط شهر دچار آبگرفتگی شده و نیروهای شهرداری و دیگر نیروهای دستگاه‌های مرتبط تلاش می‌کنند تا ضمن برداشتن گل و لای و خاشاک از مسیر عبور آب، مسیرهایی را برای هدایت آب به بیرون از شهر هدایت کنند.

وی یادآور شد: پس از بارندگی‌های شدید و سرریز شدن آب سدها،اکنون شاهد کاهش میزان آب ورودی به شهر و روستاهای اطراف هستیم و پیش بینی می شود تا امشب شرایط گنبدکاووس به شرایط عادی برسد و تمرکز ما بر روی امدادرسانی و یا اسکان برخی از مردم باشد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس خاطرنشان کرد: تیمی متشکل از هلال‌احمر، فرمانداری، شهرداری و اوقاف در فرمانداری مستقر شده تا پاسخگوی سوالات و رفع نیازهای مردم بوده و بتوانند امدادرسانی به موقع داشته باشند.

وی افزود: تا ساعاتی آینده ۴ قایق برای امدادرسانی و جابه‌جایی مردم در مناطقی از شهر که دچار آبگرفتگی شدند وارد شهرستان می‌شود.

کریمی گفت: با همکاری شهرداری ۲۶ هزار واحد مسکونی و ۶ هزار واحد تجاری پوشش بیمه ای می شوند و این واحدها می توانند مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال برای ساختمان و ۶۰ میلیون ریال برای وسایلی که در سیل خسارت دیده تسهیلات دریافت کنند.

وی اضافه کرد: از امروز تا ۴۸ ساعت آینده به افرادی که در مساجد و سالن‌های ورزشی اسکان داده شدند غذای گرم پخت و توزیع می‌شود و از ۲ روز آینده بسته‌های غذایی اضطراری ۷۲ ساعته بین آنها توزیع می‌شود.

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیور

منبع: تسنیم

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۱

۲۹ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

49435

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک