قرنطینه 300x169 - عربستان سعودی قرنطینه در سراسر کشور به‌جز مکه را لغو می‌کندترکمن نیوز:  عربستان سعودی پس از گذشت پیش از دو ماه، به قرنطینه سراسری در این کشور پایان می‌دهد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  بنا به اعلام مقام‌های سعودی قرار است روند کاهش و برداشته شدن محدودیت‌ها در این کشور طی سه مرحله انجام شود و در نهایت در ۲۱ ژوئن به پایان برسد.

این در حالیست که ماجرا در مکه شکل دیگری خواهد داشت و این شهر بعد از پایان قرنطینه در سراسر کشور، روند کاهش محدودیت‌ها را آغاز خواهد کرد.

قرار است در دور نخست کاهش محدودیت‌ها که از روز پنجشنبه ۲۸ مه آغاز می‌شود، ممنوعیت رفت و آمد که به صورت شبانه روزی برقرار بود به بین ساعت ۳ بعد از ظهر تا ۶ صبح کاهش یابد. ضمن اینکه مراکز خرید نیز می‌توانند فعالیت خود را از سربگیرند.

در مرحله دوم که از یکشنبه آینده یعنی ۳۱ مه آغاز می‌شود، رفت و آمد در فاصله ساعات ۶ بعد از ظهر تا ۸ صبح نیز امکان‌پذیر خواهد بود و پروازهای داخلی نیز در این کشور از سر گرفته می‌شوند.

همچنین مساجد عربستان به جز در شهر مکه با رعایت قوانین فاصله‌گیری اجتماعی می توانند بازگشایی شوند. استفاده از ماسک برای کسانی که در خیابان‌ها تردد می‌کنند اجباری خواهد بود.

طبق اعلام خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، روند کاهش محدودیت‌ها در شهر مکه از ۲۱ ژوئن آغاز خواهد شد.

تا کنون حدود ۷۵ هزار نفر در سراسر عربستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد ۳۹۹ نفر به دلیل بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۵

۰۷ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76091

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک