قرجه طیار:

عدم کفایت وام ازدواج برای تهیه حداقل جهیزیه/لزوم توزیع شفاف کالاهای احتکار شده در بازاراخبار اقتصادیتورکمن نیوز عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، بر لزوم توزیع شفاف کالاهای احتکار شده بر اساس نوع کالا با قیمت مناسب تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، قرجه طیار درباره کشف کالاهای احتکار شده گفت:متاسفانه در زمانی که آمریکا و دشمنان به دنبال تداوم کارشکنی بیشتر علیه جمهوری اسلامی ایران هستند و قصد دارند تامین معیشت خانوارها را با چالش جدی روبرو کنند برخی ها برای دست یابی به سودهای نجومی اقدام به احتکار کالا می کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: انبار کردن کالا به قصد افزایش قیمت در صورت اثبات در دستگاه قضایی باید با برخورد جدی روبرو شود چرا که گرانی ها معیشت مردم را با دشواری روبرو کرده است.

سیستمی کردن انبار و اعمال نظارت موثر احتکار کالا را کنترل می کند

نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس دهم شورای اسلامی، افزود:سیستمی کردن انبار و اعمال نظارت موثر احتکار کالا را کنترل می کند در هر صورت باید در موضوع احتکار تاکتیک پیشگیرانه استفاده شود.

روند توزیع کالاهای احتکار شده شفاف شود

طیار در ادامه ی گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، افزود:روند توزیع کالاهای احتکار شده باید شفاف شود و براساس نوع کالا، روند توزیع در بازار پیگیری شود بطور مثال پیشنهاد می شود لوازم خانگی احتکار شده براساس اسناد با قیمت مناسب به زوج های جوان فروخته شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:نکته دیگر اینکه با توجه به نرخ بالای تورم و افزایش نجومی قیمت کالا باید میزان افزایش وام ازدواج در سال آینده قابل توجه باشد تا حداقل لوازم اولیه برای تهیه جهیزیه ساده ممکن شود.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۵۴

۰۷ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

36479

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک