استاندار گلستان:

گلستان کرونا 300x206 - عدم رعایت نکات بهداشتی توسط مردم موجب بازگشت محدودیت‌ها می‌شودترکمن نیوز: استاندار گلستان با اشاره اینکه استان پیک اول مقابله با ویروس کرونا را پشت سر گذاشته است، گفت: عدم رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط مردم موجب بازگشت محدودیت ها و تعطیلی مراکز تجمعی در سطح شهرستان ها و استان می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: در حال حاضر تمامي شهرستانهاي استان وضعيت زرد دارند و تنها شهرستان بندرگز از منظر تعداد بيمار در وضعيت قرمز قرار دارد.
وی افزود: ما به همه مردم رعایت نکات بهداشتی را توصیه می کنیم تا مجبور به اعمال محدودیت ها نشویم چرا که تعطیلی بازارها و اصناف ، ضربه های اقتصادی و به تبع آن آسیب های اجتماعی به همراه دارد.
استاندار گلستان گفت: تالارهای پذیرایی و کتابخانه ها در شهرهای غیر قرمز با رعایت نکات بهداشتی ، فاصله گذاری اجتماعی و کاهش تعداد مراجعین امکان بازگشایی را دارند.
حق شناس با اشاره به اهمیت مسابقات سوارکاری در بین مردم یادآور شد: مسابقات سوارکاری در استان بدون تماشاچی برگزار شود و صدا و سیما پخش آن را تحت پوشش قرار دهد.
وی ادامه داد: در زمان شیوع کرونا در ماه اسفند گرگان همراه با قم و رشت ابتلای ۵۷ درصدی را تجربه کرد و ایمنی تجمعی استان بالا رفت و خوشبختانه آمار فوتی های استان به علت کرونا به شدت آن شهرها نبود.
استاندار گلستان خاطر نشان کرد: وضعیت شهرهای استان به لحاظ ابتلا در میانه راه قرار دارد و اگر تعداد بیماران دو برابر شود، استان در وضعیت قرمز قرار می گیرد به همین جهت رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم کاملاً ضروری است.
حق شناس ادامه داد: از هر ۵ شغل در جهان ۴ شغل به دلیل شیوع کرونا تحت تاثیر قرار گرفته و امیدواریم با توجه به مشکلاتی که برای اقتصاد کشور در سال گذشته به دلیل تحریم ها و عدم فروش نفت اتفاق افتاد پیش بینی می شود در سال جاری رشد اقتصادی کشور بیش از سال قبل باشد.
لازم به ذکر است در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا فرمانداران سراسر استان بصورت ویدئو کنفرانس مشارکت کردند و دغدغه ها و نقطه نظرات خود را با استاندار گلستان و اعضای ستاد در میان گذاشتند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۰۵

۲۵ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

77191

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک