Alifar 11A 300x226 - عامل نشر اکاذیب علیه شهروند گنبدی در فضای مجازی دستگیر شداجتماعی- ترکمن نیوز- فرمانده منطقه انتظامی شهرستان گنبدکاووس با اشاره به شکایت یکی از شهروندان مبنی بر نشر اکاذیب علیه وی در فضای مجازی، گفت: عامل این اقدام توسط پلیس فتای گنبدکاووس دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، محمود علیفر با اشاره به اینکه امروزه یکی از بیشترین شکایات شهروندان مربوط به فضای سایبر و نقض حقوق آنان در موضوعات مختلف است، اظهار کرد: با وجود توصیه‌ها و تذکرات مکرر پلیس به مردم برخی متاسفانه با اعتماد به افراد مجازی زمینه‌ساز بروز برخی جرائم می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از شهروندان گنبدی با حضور در پلیس فتا و طرح شکایتی مبنی بر نشر اکاذیب در فضای تلگرام علیه وی پرونده در دستور کار پلیس فتای شهرستان قرار گرفت، افزود: در نهایت پس از تحقیقات تکمیلی و تخصصی توسط کارشناسان پلیس فتا متهم شناسایی شد.

فرمانده منطقه انتظامی شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه متهم پس از انجام تحقیقات نهایی با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر شد، ادامه داد: فرد دستگیر شده در نهایت پس از تفهیم اتهامات وارده به دستگاه محترم قضایی معرفی شد.

علیفر در توصیه به شهروندان گنبدی، تصریح کرد: توصیه ما به مردم عزیز این است که از بارگذاری و اشتراک‌گذاری فیلم‌های شخصی و خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی خودداری کرده و در صورتی که شخصی برای شما ایجاد مزاحمت کرده از ادامه ارتباط و پاسخگویی و توهین متقابل به فرد اجتناب و موضوع را به مرجع قضایی و پلیس فتا گزارش دهید.

وی با بیان اینکه از شهروندان درخواست داریم به هویت‌های مجاری در قضای سایبری اعتماد بی‌جا نکنند، اضافه کرد: در صورت برخورد با موارد مشکوک از جمله سایت، گروه و کانال مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا گزارش بدهید.

 

منبع: golestan.farsnews.com

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۳۵

۱۱ آبان ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک