تورکمن نیوز: هنوز شوک جان باختن دسته جمعی عزیزانمان در تصادف هولناک (تریلی و مینی بوس) جاده به اصطلاح ترانزیت مرزی (اینچه برون – گنبدکاووس)  رهایی نیافتیم، اما هر روز اخبار مشابه از سایر نقاط و جاده های کشور می‌رسد که جای بسی تأسف و تاثر است.

و مینی بوس 300x188 - عامل تصادفات از نگاهی دیگر

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مسوولین ذیربط معمولا در اینگونه مواقع خطاهای انسانی و سهل انگاری رانندگان را عامل حوادث اعلام میکنند.

ولی این قلم اعتقاد دارد در جوامع دیگر و توسعه یافته دو دستگاه مهم صنعت خودرو سازی و راهداری برای اموراتشان هماهنگی گسترده ای را به عمل میاورند.

از این منظر معمولا برای تولید خودرو بیشتر کارخانجات تولید کننده از مبادی ذیربط کسب تکلیف می‌کنند. احیانا در صورت عدم چواب دهی و مناسب نبودن وضعیت راهها و جاده ها برای گسیل خودرو بیشتر، کشور دچار هزینه های رفاهی، ارتباطی و انسانی نگردد.

بنابراین می طلبد مسوولین از منبعد به وضعیت ترافیک راهها و جاده ها و خستگی و ناراحتی عصبی از شلوغی اماکن عمومی نظری بیاندازند و فقط به در آمد و صرفه اقتصاد تولیدی آهن آلاتشان فکر نکنند و تا حدودی به فکر آسایش روانی و عاطفی انسانها در این بخش به عنوان رانندگان نیز توجه نمایند.

دکتر رشید نافعی

فعال فرهنگی، اجتماعی و سیاسی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۵۷

۰۶ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

62269

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک