طرح سلامت ایمنی و امداد و نجات در گنبدکاووس اجرا می‌شود اخبار گنبدکاووستورکمن نیوز رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه طرح سلامت ایمنی و امداد و نجات در گنبدکاووس اجرا می‌شود‌، گفت: هفتمین المپیاد طرح دادرس با حضور ۳۲۲ دانش‌آموز دختر در شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از تسنیم، اصغر نودهی صبح امروز در حاشیه برگزاری طرح دادرس در جمع خبرنگاران اظهارداشت: دادرس مخفف دانش‌آموز آماده در روزهای سخت است و دانش آموزان در این طرح آیتم‌هایی مانند حمل انفرادی، حمل گروهی، ارزیابی، CPR, پناه‌گیری و خروج ایمنی را آموزش دیده و به صورت آزمون انجام می‌دهند.

وی افزود: این طرح هرساله در سطح‌هایی مانند درون مدرسه‌ای، شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می‌شود. امسال هفتمین المپیاد طرح دادرس در حال برگزاری است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گنبدکاووس بیان داشت: در این طرح ۴۷ کانون دانش‌آموزی در قالب تیم‌های ۱۴ نفر پسر و دختر شرکت دارند که از تعداد ۴۷ کانون دانش‌آموزی، ۲۶ کانون دانش‌آموزی دختر بوده و امروز ۲۳ کانون حضور دارند.

وی ادامه داد: امروز مرحله شهرستانی در حال برگزاری است و یک تیم از بین ۲۳ کانون دانش‌آموزی انتخاب و به مرحله استانی که در اردیبهشت ۹۶ برگزار می‌شود، راه پیدا می‌کنند.

نودهی گفت: طرح دادرس طرح بسیار هدفمند و خوبی است که اگر توسط دانش آموزان جدی گرفته شود می تواند در زمان حوادث دختران و پسران آموزش دیده به عنوان پشتیبان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همکاری کنند.

وی درباره طرح سلامت،ایمنی و امداد و نجات جمعیت هلال احمر یادآور شد: از ۲۴ اسفندماه امسال تا ۱۷ فروردین سال ۹۸ طرح سلامت ایمنی و امدادو نجات شهرستان گنبدکاووس در ۲ پایگاه امداد و نجات و ۲ پایگاه ایمنی و سلامت اجرا می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: یکی از پایگاه‌های امداد و نجات واقع در حوالی روستای ایمر مستقر بوده و روزانه ۴ نفر با یک دستگاه آمبولانس به مردم و مسافرین خدمات می دهند و دیگری در سه‌راهی اینچه‌برون روزانه با ۵ نفر امدادگر و یک دستگاه خودرو ست نجات و یک دستگاه آمبولانس مستقر است.

وی افزود: یک دستگاه خودرو نجات با ۳ نفر نیرو نیز در محل جمعیت هلال احمر مستقر هستند تا در صورت نیاز خدمات لازم را ارائه دهند.

نودهی بیان داشت: ۲ پایگاه ایمنی و سلامت در ورودی شهر و برج قابوس مستقر می شوند و تیم سحاب این جمعیت نیز در پیک شلوغی در بوستان‌ها و پارک‌ها گشت‌زنی کرده و خود امدادی و راهنمایی‌های لازم را به مسافران ارائه می‌دهند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۶

۱۵ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

47277

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک