طرح جدید نهضت سوادآموزی برای کشاورزان کم‌سواد و بی‌سواد در شرق گلستان اجرا می شودگنبد گاووس – ترکمن نیوز- رئیس نهضت سواد آموزی شهرستان گنبدکاووس گفت: برای نخستین بار در گلستان, طرح جدید کشاورزی از سوی نهضت سوادآموزی برای کشاورزان کم‌سواد و بی‌سواد اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حاجی قربان شیری قابوس عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش در گنبدکاووس اظهار داشت:در این طرح کتاب‌های مخصوص برای کشاورزان بی‌سواد و کم سواد تدریس می شود و در استان گلستان در ۳ شهرستان گنبدکاووس, مینودشت و گالیکش اجرا خواهد شد.

وی افزود: در مجموع در این طرح که به صورت پایلوت اجرا می شود باید ۲۰۰ نفر آموزش های خاص ببینند که در گنبدکاووس ۷۵ نفر, گالیکش ۷۵ نفر و مینودشت ۵۰ نفر خواهند بود.

رئیس نهضت سواد آموزی شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: اولویت نهضت سواد آموزی, ثبت نام کودکان بین ۱۰ تا ۲۰ سال و جذب و شناسایی این افراد در مناطق آسیب‌پذیر طرح شهید شوشتری است و نهضت سوادآموزی گنبدکاووس در حوزه عملکرد, رتبه برتر استانی را در سال ۹۶ کسب کرد.

شیری قابوس در باره امتحانات و نتایج نهضت سواد آموزی شهرستان در سال ۹۶ اظهار کرد: در سال گذشته ۸۴۸ نفر در سواد آموزی که معادل پایه سوم است ثبت‌نام کردند که ۵۳ درصد این افراد، به تعداد ۴۵۰ نفر قبول شدند.

وی تاکید کرد: در پایه تحکیم ۳۰۰ نفر ثبت‌نام کرده که ۲۵۲ نفر, ۸۴ درصد این افراد قبول شدند که نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

وی گفت: در حوزه انتقال رایانه که نخستین بار به صورت پایلوت سال گذشته در گنبدکاووس اجرا شد, ۱۰۰ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۷ نفر قبول شدند و در مجموع در سال گذشته یک‌هزار و ۸۶۶ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد یک‌هزار و ۸۴ نفر, حدود ۵۴ درصد قبول شدند.

رئیس نهضت سواد آموزی شهرستان گنبدکاووس یادآور شد: در حوزه افاغنه و اتباع خارجه نیز ۱۵۰ نفر ثبت نام کرده و از این تعداد ۱۰۰ نفر معادل ۶۶ درصد و در حوزه انتقال نیز ۴۵۸ نفر ثبت‌نام کرده و ۲۳۵ نفر معادل ۵۱ درصد قبول شدند.

شیری قابوس درباره سهیمه ثبت‌نام سال جاری هم گفت: در سال جاری باید در حوزه انتقال ۴۵۰ نفر و در حوزه تحکیم ۴۳۰ نفر را ثبت‌نام کنیم.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۰۳

۱۷ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

26889

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک