طرح جامع هشدار سیل کشور تهیه شد هواشناسی-تورکمن نیوز:  رئیس سازمان هواشناسی کشور از تهیه طرح جامع هشدار سیل برای ۳۰ حوضه آبریز کشور خبرداد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛سحر تاج بخش شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیش بینی ها بارش اردیبهشت ماه امسال نسبت به میانگین بلندمدت بیشتر است اما این که آیا منجر به رخداد سیلاب می شود یا خیر مقوله دیگری است.

وی با اشاره به افزایش بارش‌ها در فروردین‌ماه امسال افزود: متوسط بارش سالانه در کل کشور ۲۰ میلی‌متر بود که امسال این میزان به ۶۰ میلی‌متر در کشور افزایش یافت. همچنین پیش‌بینی‌های هواشناسی نشان می‌دهد که بارش های اردیبهشت ماه نسبت به بلندمدت بیشتر خواهد بود اما اینکه می‌تواند به سیلاب منجر شود یا خیر، مقوله دیگری است.

تاج بخش با بیان این که اطلاعات و داده های رادار فقط برای تخلیه بیشتر داده ها استفاده می شود اظهار امیدواری کرد با حمایت های دولت رادارهای هواشناسی برای گلستان تهیه شود.

وی به تهیه طرح جامع هشدار سیل در کشور هم اشاره کرد و اظهار کرد: برای پیش بینی سیلاب به دونوع تجهیزات در قالب سامانه‌های راداری یا همان های‌تک و تجهیز شبکه ایستگاه‌های باران‌سنجی نیاز داریم که در طرح جامع هشدار سیل در کشور همه این موضوعات دیده شده است.

رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: طرح جامع ملی سامانه هشدار سیل کشور آماده شده و ۳۰ حوزه آبریز اصلی کشور که در اولویت یکم هستند به سامانه های هشدار سیل مجهز می شود.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۵۴

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52776

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک