طرح تکمیل مصلی اهل سنت در گنبدکاووس به بهره‌ برداری رسید اخبار گنبد کاووس – ترکمن نیوز- امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به اجرای طرح تکمیل مصلی اهل سنت گنبدکاووس، گفت: پارکینگ شماره یک مصلی اهل سنت با مساحت ۱۵۰ هزار مترمربع روبروی مصلی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، آخوند عبدالباسط نوری‌زاد اظهار داشت: پرداخت زکات در بین اهل سنت از نیمه دوم ماه مبارک رمضان آغاز شده و معمولا زکات فطریه به وابستگان نیازمند پرداخت می‌شود و مبالغ جمع‌آوری در روز عید فطر برای ساخت و توسعه عیدگاه است.

آخوند نوری‌زاد یادآور شد: خوشبختانه با اجرای طرح ترافیک در ۱۴ عیدگاه در شهر و روستاهای بخش مرکزی و داشلی‌برون, مشکلی در روز عید فطر ایجاد نمی‌شود و به صورت متوسط ,۱۰ هزار نمازگزار در گنبدکاووس حضور می یابند.

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: نماز عید فطر روز جمعه ساعت ۷٫۳۰ صبح شروع خواهد شد و برپایی ایستگاه صلواتی و تدابیر لازم برای نمازگزاران دیده شده است.

حجت الاسلام محمود ترابی افزود: با توجه به رعایت شرع احکام شیعه و سنی, دستگاه‌های مرتبط با جمع‌آوری و توزیع فطریه, نظارت کافی داشته تا این مبالغ جداگانه برای اهل سنت یا شیعه استفاده شود.

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: امشب مصادف با ۲۷ ماه مبارک رمضان در مصلی امام جعفر صادق( ع)، شرکت صباح به بیش از ۷ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره), بهزیستی و اقشار آسیب‌پذیر افطاری خواهد داد, که امید داریم پلیس راهور تدابیر لازم را بیندیشد.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه اظهار داشت: برای ساماندهی جمع‌آوری زکات فطریه در روز عید فطر و جلوگیری از هرگونه تخلف توسط سمن ها و تشکل‌های مردم نهاد بدون مجوز, صندوق‌های متحدالشکل تنها توسط کمیته امداد و بهزیستی با آرم دبیرخانه شورای زکات مجاز به جمع‌آوری فطریه هستند.

فرهاد شیبک افزود: موسسات خیریه و سمن هایی که مایل به دریافت فطریه در قالب کمک هستند باید با شهرداری و این ۲ نهاد هماهنگ کرده و صرفا بعد از جمع‌آوری فطریه, بخشی از آن را در یافت کنند.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه گنبدکاووس تصریح کرد: ۷۴ سمن و مراکز خیریه در شهرستان گنبدکاووس ثبت و در حوزه‌های مختلف فعالیت دارند و اگر نیاز به کمک باشد, ترجیحا کمک‌های ما به سمن‌های شهرستان خواهد بود و به موسسات خیریه شهرستان‌های اطراف و یا استان کمک نخواهد شد.

گردآوری : گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

منبع : tasnimnews

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۹

۳۱ خرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

24557

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک