استاندارگلستان در آیین گرامیداشت روز زمين پاک :

1524407141 img 20180422 193041 572 300x200 - طرح تفکیک زباله از مبدا امسال در گلستان اجرایی می شودگلستان-ترکمن نیوز- استاندار گلستان با بیان اینکه طرح تفکیک زباله از مبدا امسال در استان اجرایی می شود، اظهار کرد: حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست امری ضروری بوده و هرگونه بی مهری به خاک و زمین تبعاتش به کل جامعه برمی گردد.


به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی ظهر امروز ۲ اردیبهشت در آیین گرامیداشت روز زمین پاک در پارک پسماند تپه هزارپیچ افزود: این تپه که تا حدود دو ماه قبل مشکل شیرابه آن تهدیدی برای زمین های کشاورزی و محصولات بوده و مشکلات بهداشتی داشت، در حال حاضر عملیات پاکسازی اولیه آن آغاز شده است.
وی با اشاره به پاکسازی اولیه هزارپیچ به عنوان فاز صفر پارک پسماند تصریح کرد: اصلی ترین اقدامات انجام شده ممانعت از تخلیه فاضلاب انسانی و زباله و همچنین نخاله بوده و همه مسئولان باید تلاش کنند که فاضلاب شهرستان و پساب مسیر جایگزین را ادامه دهد.
استاندار گلستان با بیان این که مطالعات زیست محیطی، فضای سبزی و معماری و … پارک پسماند آغاز شده است، تاکید کرد: باید شرایط فاز یک و دو عملیاتی و اجرایی این پروژه فراهم شود تا از این نقطه که از آن به عنوان بام گرگان یاد می شود، مردم استفاده لازم را ببرند.
دکتر هاشمی هاشمی افزود: همه باید تلاش کنند تا ادامه مسیر این طرح بزرگ آسیب نبیند و در این فاز علاوه بر تراس بندی، کاشت گونه های درختی برای ایجاد جاده سلامت و گیاهان رونده برای کاهش اثرات گاز متان انجام می شود.
وی با تاکید بر این که تفکیک زباله از درب منازل باید آغاز شود، خاطر نشان کرد: بازیافت زباله و تولید کمپوست و انرژی یکی از مسیر های اقتصادی بزرگ در دنیاست و باید اجرای آن در دستور کار مدیریت شهری و محیط زیست گلستان قرار گیرد.
استاندار گلستان در پایان با بیان این که اجرای طرح تفکیک از مبدا در دستور کار قرار دارد، گفت: این طرح نه تنها در مرکز استان بلکه در ۳۱ شهر استان امسال اجرایی می شود.
لازم به ذکر ۲۲ آوریل مصادف با ۲ اردیبهشت روز جهانی زمین پاک ناگذاری شده است.
گفتنی است عملیات اجرایی پارک پسماند در تپه محل دفع زباله , نخاله , فاضلاب در منطقه هزار پیچ گرگان از ۲۹ اسفند ۹۶ با دستور استاندار گلستان آغاز گردیده است.

https://t.me/ITNAnews

لینک عضویت کانال تلگرام

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۰۵

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

کد خبر :

16736

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک