طرح‌های تولیدی در دانشگاه گنبدکاووس اجرا می شود+تصاویرگنبدکاووستورکمن نیوز رییس دانشگاه گنبدکاووس از اجرای برخی طرح های تولیدی بخش کشاورزی در این مرکز آموزش عالی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛     ابوالفضل طهماسبی دوشنبه در نشست خبری به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار اظهار کرد: این دانشگاه برای جبران کمبود منابع مالی که به دلیل مشکلات اقتصادی و بودجه ای کشور است با اجرای برخی طرح های تولیدی بخش کشاورزی در مسیر خودکفایی مالی گام بر می دارد.

وی افزود: احداث یک هکتار باغ گلابی، آماده کردن ۹ هکتار برای تبدیل به باغ میوه های هسته دار، احداث گلخانه مدرن با مشارکت بخش خصوصی، استخر پرورش ماهی به مساحت ۳۷۰۰ مترمربع و کشت هفت هکتار شالی و کنجد به روش خشکه کاری از طرح های در حال اجرا است.

طهماسبی ادامه داد:  احداث سلف سرویس با زیربنای سه هزار مترمربع، انجام چمن مصنوعی زمین فوتسال، رفع مشکل گرمایشی دانشگاه علوم پایه و احداث دو پارکینگ از دیگر طرح های در حال اجرای این مرکز آموزش عالی است که تعدادی از این طرح ها تا چند ماه آینده به بهره برداری می رسد.

وی با یادآوری سیل اخیر که خسارت ۵ تا ۸ میلیونی به این دانشگاه وارد کرد گفت: با وجود اعلام خسارت های سیل به شورای مدیریت بحران و نیز به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات، تاکنون هیچ مبلغی برای جبران خسارت در اختیار دانشگاه قرار نگرفته و این مرکز آموزش عالی از محل منابع داخلی، بخشی از خسارت ها را جبران کرده است.

رییس دانشگاه گنبدکاووس با قدردانی از تلاش خبرنگاران در اطلاع رسانی وقایع مختلف از جمله حوزه دانشگاه گفت: این مرکز آموزش عالی برای عقد تفاهم نامه با دیگر ادارات و نهادها برای انجام فعالیت های تحقیقاتی و علمی جهت رفع مسائل آمادگی دارد.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۰۷

۱۴ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

59003

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک