قرجه طیار:

ضرورت همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه ۹۸/افزایش ۲۰درصدی حقوق کم استاخبار اقتصادی– ترکمن نیوز- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،توجه به تامین معیشت محرومان و اقشار کم در آمد،همسان سازی حقوق بازنشستگان و ایجاد ثبات در بازار ارز با نرخ منطقی را از اولویت های مهمی دانست که باید مسئولان در بودجه ۹۸ لحاظ کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، قرجه طیار با انتقاد از نوسانات شدید نرخ ارز در سال ۹۷ گفت:بدیهی است اقتصاد کشور تحت تاثیر شوک ارزی در بسیاری از بخش ها با چالش جدی روبرو شده است به نحوی که ادامه فعالیت برخی از تولیدی ها با مسئله جدی همراه است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:کاهش قیمت دلاردر روزهای گذشته انجام شده اما نباید فراموش کرد نرخ فعلی ارز نیز برای اقتصاد کشور بالا است چرا که قیمت بیشتر کالاها بر اساس نرخ دلاردر بازار آزاد تعیین می شود.

افزایش ۲۰درصدی حقوق در مقایسه با گرانی ها کم است

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس دهم شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش حقوق کارمندان و کارگران در سال ۹۸ باید بر اساس نرخ تورم واقعی باشد، افزود:بطور مثال افزایش ۲۰درصدی حقوق برای شخصی که حقوق دو میلیون تومانی دریافت می کند در سال آینده ۴۰۰هزار تومان است که در برابر گرانی ها مبلغ بسیار کمی است.

طیار افزود:همسان سازی حقوق بازنشستگان از مطالبات جدی بازنشستگان است بنابراین باید در لایحه بودجه سال ۹۸ علاوه بر افزایش حقوق که متناسب با نرخ تورم باشد باید در راستای جلوگیری از شکاف حقوق منابع مالی لازم برای همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز در نظر گرفته شود.

توجه به تامین معیشت محرومان و اقشار کم در آمد ضرورت دارد

وی با بیان اینکه توجه به تامین معیشت محرومان و اقشار کم در آمد یک ضرورت اساسی است، ادامه داد:در راستای تقویت معیشت خانوارهای کارگران، کارمندان و بازنشستگانی که از حقوق کمی برخوردارند باید میزان افزایش حقوق این اقشار در سال ۹۸ بالا تعیین شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:علاوه بر توجه به افزایش حقوق باید موضوع ایجاد ثبات در بازار ارز بصورت جدی پیگیری شود چرا عدم توجه به ثبات بازار ارز،معیشت خانوارها حتی با وجود افزایش حقوق با تضعیف روبرو می کند.

 

منبع:icana.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۲۶

۱۳ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41285

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک