ضرورت هدایت سیلاب غرب گلستان به مناطق غیرمسکونیگلستان-ترکمن نیوز-  نماینده حوزه انتخابیه غرب استان گلستان با اشاره به حجم بالای سیلاب های ناشی از هدایت سرریز آب سدهای گلستان به سوی شهرستان گمیشان گفت: اولویت اصلی در شرایط فعلی، هدایت سیلاب به سوی مناطق غیرمسکونی برای در امان ماندن جان مردم از خطرات است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛رامین نور قلی پور روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: با توجه به پیش بینی رسیدن حجم وسیعی از آب به سمت مناطق گمیشان از طریق گرگانرود، لازم است ساکنان حاشیه این رودخانه توصیه شورای هماهنگی مدیریت بحران را جدی بگیرند .
وی گفت: تا چند روز آینده شرایط منطقه نیازمند مدیریت است و ضرورت دارد ساکنان با عوامل مدیریت بحران همکاری داشته و توصیه های صادره برای تخلیه احتمالی روستاها را جدی بگیرند
بارش شدید باران، برف و وزش طوفان که از شامگاه دوشنبه در مناطق گوناگون گلستان آغاز شد، موجب تکمیل ظرفیت آب سدها و سرریزشدن آنها و در نتیجه به راه افتادن جریان آب در برخی شهرها گردید.
مسوولان گلستان تلاش می کنند با تخلیه برخی روستاهای حاشیه این سدها و رودخانه های طغیان کرده، احتمال بروز خسارت و تلفات ناشی از بروز سیل احتمالی را تا حد امکان کاهش دهند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۳۳

۰۱ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

49513

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک