ضرورت برخورد قاطعانه با مسببان زنجیره وار کرونا ویروسترکمن نیوز:  خبر شیوع کووید- ۱۹ را خیلی ها در ابتدا جدی نگرفتند، اما همین که سایه شوم بیماری به سرعت جان بسیاری از مردم را تهدید کرد همه فهمیدند کرونا با کسی شوخی ندارد و پیر و جوان برایش فرقی نمی کند.
در ایران ما هم اوایل اسفند ۹۸ بود که خبر مرگ نخستین مسافر تهرانی در مازندران به دلیل مبتلا به کرونا رسانه ای شد. متعاقب این اتفاق و چند روز بعد مسوولین ذی ربط نسبت به رعایت کردن بهداشت فردی و راه های انتقال سریع بیماری به مردم هشدار دادند.همین امر باعث شد تا بسیاری از مردم توصیه ها را جدی گرفته و ماندن در خانه را ترجیح دادند.
بر اساس آنچه که از رسانه ها اطلاع رسانی می شود هشدارها متاسفانه آنچنان که باید نتوانسته است همه مردم را به ماندن در خانه وادار نماید‌ (حتی با وجود تاکیدات فراوان که تنها واکسن کرونا درخانه ماندن است) زیرا با رسیدن به تعطیلات نوروزی ماجرای سفرها شروع شد و جماعتی شوربخت با له کردن هشدارها تخت گاز به سمت شهرهای آلوده رفته اند و کماکان نیز در حال جابجا شدن از شهری به شهر دیگر می باشند.
باید تاسف بیشتر خورد به این که حتی در این روزهای اوج گیری کرونا که تا این لحظه در کشور بیش از ۲۰۰۰ نفر را شکار کرده و توان ویروس در هر دقیقه برای رقم زدن مرگ یک نفر به هیچ وجه شوخی نیست هم نتوانسته آن جماعت را مجاب به پرهیز از ادامه سفرها نماید.این در حالی است که به گفته دبیر ستاد ملی مبارزه با کرونا در اثر آن ترددها هر فرد در صورت ناقل بودن می تواند در طول سی روز تا ۴۰۶ نفر را آلوده نمایند!
سفرهای بی حساب و کتاب در این روزهای بحرانی بی تردید مسبب ابتلاهای زنجیره وار خواهد شد و حتی مسبب مرگ های بعدی. حالا به نظر شما خواننده گرامی آیا وقت آن نرسیده با کسانی که در این شرایط حساس با رفتن به سفر جان دیگران را به سخره می گیرند برخورد قاطعانه شود؟

 

✍️خلیل رستگار

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : shirzad
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۱۳

۰۶ فروردین ۱۳۹۹

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک