ضدعفونی تجهیزات تهویه مسجدالحرام برای مقابله با کرونا ترکمن نیوز:  با شیوع بیماری کرونا و توقف برگزاری نماز و حج عمره، دولت عربستان مجموعه‌ای از اقدامات احتیاطی و بهداشتی از جمله ضدعفونی تجهیزات تهویه را در مسجد الحرام به اجرا درآورده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از عرب نیوز، ریاست کل امور مسجد الحرام و مسجد النبی (ص) به منظور تمیزكردن محوطه مسجدالحرام و ضدعفونی سیستم‌های تصفیه و تهویه هوا، ۴۸ ساعت این مسجد را تعطیل اعلام کرد.

شرکت یورک (YORK) که در زمینه تهیه تجهیزات گرمایشی، تصفیه و تهویه هوا و سیستم‌های امنیتی فعال است بخش عمده اجرای این طرح را بر عهده داشته است.

کلیه دستگاه‌های خنک‌کننده در داخل مسجد به مدت ۴۸ ساعت خاموش شدند تا دمای هوا در داخل محوطه به حدود ۳۰-۳۲ درجه سانتیگراد که برای انجام عملیات ضد عفونی لازم بود، برسد.

همزمان فیلترهای هوا، کانال‌ها و کویل‌های خنک کننده برای اطمینان از تأمین هوا با کیفیت بالا در سراسر مسجد الحرام تمیز و ضد عفونی شدند.

پس از ضدعفونی و به دلیل کاهش حاضران داخل مسجد در این روزها ، تنها ۱۰ درصد از کل ظرفیت خنک‌کننده برای آسایش معدود افراد داخل مسجد دوباره روشن شده است.

ماه گذشته ریاست کل امور مسجدالحرام و مسجدالنبی(ص) اعلام کرده بود در ادامه تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از نفوذ ویروس کرونا به مسجدالحرام، مصلای مکبریه در داخل مسجدالحرام هر روز ۷ بار با ۱۲۰۰ لیتر مواد ضدعفونی‌کننده شست‌وشو و ضدعفونی می‌شود.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۳۹

۰۴ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

75933

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک