صف فروش دلار در کانال 9 هزار تومان اخبار اقتصادی– ترکمن نیوز- روز گذشته دلار در بازار آزاد وارد کانال ۹هزار تومان شد، ریزش شدید قیمتی در روز‌های اخیر موجب تشکیل صف‌های طولانی فروشندگان دلار مقابل صرافی‌های بانکی شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از تسنیم،  سیر نزولی قیمت‌ها در بازار ارز که از چند روز قبل شدت گرفته، موجب شد تا دیروز بار دیگر دلار وارد کانال ۹ هزار تومان شود. این در حالی است که خبری از خرید‌های هیجانی در بازار ارز نیست و طبق اذعان صراف‌های حاضر در خیابان فردوسی، فقط کسانی که خرید ضروری دارند الان نسبت به خرید اقدام می‌کنند. فعالان بازار می‌گویند: خرید و فروش الآن در خیابان فردوسی و در بازار آزاد خیلی کم انجام می‌شود. البته فروشنده‌های ارز این بار به‌جای مراجعه به دلال‌ها و صرافی‌های آزاد، به صرافی‌های بانکی مراجعه کرده و با حضور در صف‌های طولانی مقابل این صرافی‌ها قصد فروش ارز‌های خود را دارند.
علت مراجعه مردم به صرافی‌های دولتی به‌جای دلال‌ها و صرافی‌های آزاد این است که هم‌اکنون قیمت خرید دلار در صرافی‌های دولتی بالاتر از بازار آزاد است و از همین رو مردم می‌توانند ارز‌های خود را با ارائه کارت ملی به این صرافی‌ها با قیمت ۱۰ هزار و ۵۰ تومان بفروشند.
فعالان بازار معتقدند: بازارساز توانسته با کنترل کامل و کاهشی کردن روند بازار ارز، فروشندگان دلار را به سمت خود جذب کند. صراف‌ها معتقدند محدودیت چک‌های تضمینی و تراکنش‌های بانکی موجب شده تا دلال‌های بزرگ برای خرید‌های سنگین، با مشکل مواجه شوند و از همین رو دیگر این افراد نمی‌توانند به‌راحتی خرید و فروش‌های بالا داشته باشند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۱۹

۲۲ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41820

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک