صدور 144 جلد شناسنامه برای سیل‌زدگان گنبدکاووستورکمن نیوز: رئیس اداره ثبت احوال گنبدکاووس از صدور ۱۴۴ جلد شناسنامه برای سیل‌زدگان به صورت رایگان و خارج از نوبت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ غلامحسین مهماندوست در گفت‌وگو با خبرگذاری جمهوری اسلامی گفت: صدور شناسنامه جدید برای سیل زدگانی که در جریان سیل روزهای آغازین امسال سند هویتی شان مخدوش یا آب آن را برده و مفقود شده بود با دستور رییس سازمان ثبت احوال کشور و مطابق با دستورالعمل ابلاغی انجام شد.

وی افزود: مطابق با دستورالعمل ابلاغی افرادی که شناسنامه آنان در جریان سیل مفقود شده بود، پس از دریافت فرم مربوطه از این اداره و تکمیل مشخصات فردی می بایست آن را به تایید نهادهای مربوطه می رساندند.

مهماندوست اضافه کرد: سیل زدگان در نقاط شهری پس از تکمیل فرم آن را ابتدا به تایید شهرداری و در ادامه به تایید ستاد مدیریت بحران مستقر در فرمانداری ویژه رسانده و سپس به اداره ثبت احوال برای صدور شناسنامه تحویل می دادند.

وی تصریح کرد: مطابق دستورالعمل ابلاغی، سیل زدگان مناطق روستایی نیز می باید باید پس از دریافت فرم مربوطه از اداره ثبت احوال و تکمیل آن، اطلاعات فرم تکمیلی را ابتدا به تایید دهیار روستا و نیز ستاد مدیریت بحران فرمانداری ویژه می رساندند.

رییس اداره ثبت احوال گنبدکاووس ادامه داد: مهلت تعیین شده برای صدور شناسنامه جدید برای سیل زدگانی که درجریان سیل امسال سند هویتی شان مخدوش شده یا آب آن را برده بود از اواخر فروردین شروع و تا پایان اردیبهشت ادامه داشت.

به گفته مهماندوست، بیشتر شناسنامه های صادر شده برای سیل زدگان گنبدکاووس در مناطق روستایی بوده است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۳

۱۲ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

54499

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک