صدور حکم برائت خبرنگار از شکایت استاندار سابقتورکمن نیوز رئیس کل دادگستری گلستان گفت: تا زمانی که رسانه‌ها در راستای قانون عمل کنند دستگاه قضایی استان اجازه نمی‌دهد کسی مزاحمت برای کار خبرنگاران ایجاد کند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛    هادی هاشمیان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: خبرنگاران اگر در چارچوب تکالیف و وظایف خود در چارچوب قانون اساسی و قوانین عادی کشور عمل کنند نگران شکایت مدیران نباشند.

هاشمیان با تاکید بر این که قضات ما در رسیدگی‌ها بر اساس قانون و بدون در نظر گرفتن مقام و جایگاه افراد عمل می‌کنند گفت: یکی از پرونده‌ها که به تازگی رای آن قطعی شده است شکایت استاندار سابق از یکی از خبرنگاران بود که قاضی دادگاه پس از بررسی حکم برائت خبرنگار را صادر و شکایت استاندار سابق را رد کرد.

هاشمیان گفت: این حکم در دادگاه تجدیدنظر هم تایید و قطعی شد.

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه سخنان خود با قدردانی از کمک و تلاش‌های خبرنگاران برای برخورد با فساد گفت: یکی از علل تهدید خبرنگاران از بین بردن حیاط خلوت متخلفان است و تا هنگامی که خبرنگاران به وظایف قانونی خود عمل می‌کنند از حمایت دستگاه قضایی برخوردارند.

هادی هاشمیان افزود: اختصاص شعبه ویژه برای رسیدگی به جرایم حوزه رسانه و تشکیل هیئت منصفه برای رسیدگی به این جرایم حاکی از نگاه حمایتی قانون از خبرنگاران است.

هاشمیان ادامه داد: قبلا هم اعلام کردیم حاضریم هر وقت خبرنگاران اعلام کردند یکی از قضات باتجربه را برای آموزش قانون مطبوعات معرفی کنیم و یک شعبه شورای حل اختلاف هم با حضور خود خبرنگاران برای جلوگیری از قضایی شدن پرونده‌های حوزه رسانه تشکیل دهیم.

نشست رئیس کل دادگستری با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار و با هدف پاسخگویی به دغدغه‌ها و مشکلات اصحاب رسانه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان برگزار شد.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۴

۱۴ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

58974

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک