صادرات اولین محموله خوراک آبزیان از گلستانگلستان-ترکمن نیوز-  مدیرکل شیلات گلستان گفت: برای اولین بار، محموله خوراک آبزیان تولید شده در کارخانه های گلستان از مرز اینچه برون به خارج از کشور صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل از روابط عمومی شیلات گلستان، سیدجواد قدس علوی اظهار داشت: تاکنون و با گذشت یک هفته از صادرات این محصول، ۲۵۰ تن خوراک آماده آبزیان ( ماهی کپور) روانه بازارهای ترکمنستان و افغانستان شد.
وی بیان کرد: گلستان ظرفیت های زیادی در تولید خوراک آبزیان دارد و می تواند با توسعه صادرات، درآمدهای فراوانی نصیب استان کرده و زمینه پایداری مشاغل مرتبط با این بخش را فراهم کند.
گلستان ۷ کارخانه تولید خوراک دام و طیور دارد که تعدادی از آن ها مجوز تولید خوراک آبزیان دارند.
این استان که از قطب های حوزه دام و طیور کشور است، یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۴۷ درصد آنان را روستاییان و عشایر تشکیل می دهند.
همچنین معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان گفت: پرورش دهندگان صنعت ماهیان گرمابی استان برای جلوگیری از خسارت های احتمالی، تولیدات خود را بیمه کنند.
محمود سقلی اظهار داشت: با توجه به تلفات گسترده ماهیان گرمابی در رودخانه های دجله و فرات در جنوب کشور و مسری بودن این بیماری های ویروسی، بیمه مزارع ماهی توسط پرورش دهندگان، ضرر و زیان آن ها را کاهش خواهد داد.
وی گفت: همچنین ریشه کنی و حذف کانون آلوده و جمعیت بیمار، راهکار اصلی مقابله با بیماری های ویروسی ماهیان گرمابی است.
سقلی افزود: صنعت پرورش ماهی گرمابی گلستان توسعه یافته و افراد زیادی در این صنعت و صنایع تبدیلی وابسته مشغول به کار هستند که وارد شدن خسارت به این بخش می تواند، آسیب اقتصادی زیادی به استان وارد کند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۵۳

۰۹ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

42827

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک