شیعه و سنی در مراسم ترحیم جان باختگان واژگونی قایق در گمیشانگمیشان-ترکمن نیوز-  آیین ترحیم امدادگران جان باخته حادثه واژگونی یک فروند قایق در شهر سیل زده گمیشان در شمال استان گلستان با حضور اقشار و اقوام مختلف شیعه و سنی در محل سکونت و مساجد روستاهای جان باختگان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ در مراسم محوری پرسه که همراه با قرائت قرآن و مداحی و روضه خوانی برگزار شد، سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان، سیدعبدالهادی حسینی شاهرودی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، شماری از مسوولان استانی و نمایندگان مجلس، جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.
آیت الله نورمفیدی در این مراسم گفت: بر اساس فرموده پیامبر اکرم (ص) جای این افراد که در مسیر خدمت به خلق جان خود را از دست دادند، بهشت است.
وی یادآور شد: جان باختن شیعه و سنی در این حادثه و حضور نیروهای مختلف شیعه به منظور کمک به اهل سنت استان که در سیلاب گرفتار شده اند، وحدت بین آنان را بیشتر کرده و مورد توجه جهانیان قرار گرفت.
سیدعبدالهادی حسینی شاهرودی هم گفت: ریخته شدن خون جوانان شیعه و سنی با همدیگر در جهت خدمت به مردم و جلوگیری از تخریب و خسارات بیشتر در منطقه ناشی از سیلاب جاری شده، وحدت بین مسلمانان را بیشتر کرده است.
وی خاطرنشان کرد: تلاش نیروهای مردمی اعم از شیعه و سنی در کنار هم بدون هیچ نگاه و منتی نشان از خدمت در راه خدا دارد و بدون شک جان دادن این افراد بی مزد نخواهد ماند.
شامگاه سه شنبه یک فروند قایق با ۲۵ سرنشین به علت شدت جریان آب با دهانه بتنی پل برخورد و واژگون شد که در این حادثه ۱۹ نفر نجات یافته و ۶ نفر مفقود شدند و تاکنون جسد ۵ نفر کشف شده است.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

منبع:ایرنا

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۴۹

۰۹ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50194

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک