0000090e0b424 94c1 4f67 a30c a2c1d0dbbd39shia muslim 300x168 - شیعه انگلیسی و مقوله وحدت اسلامییادداشت – ترکمن نیوز: انتشار کلیپ توهین به مقدسات اهل سنت و همسر پیامبر عظیم‌الشان از سوی طیف معلوم‌الحال شیعه انگلیسی منتسب به صادق شیرازی سبب جریحه‌دار شدن احساسات جامعه اهل سنت گردید.
در این میان آنچه بیش از پیش موجبات تعجب را فراهم می‌آورد طرح و برجسته سازی این مسائل اختلاف انگیز در هفته وحدت است. طیف‌های افراطی و ضد وحدت به منظور عقیم سازی هفته وحدت در جامعه دقیقا در این ایام مبادرت به انتشار این کلیپ نموده تا با جریحه‌دار ساختن احساسات اهل سنت، آنها را به اقدام مقابله‌ای سوق داده و نسبت به موضوع وحدت ناامید سازد.

این جریان فکری که از قضا با حاکمیت اسلامی نیز دشمنی دیرینه داشته در حرکتی مذبوحانه در هفته وحدت این کلیپ را منتشر نموده و متاسفانه برخی از فعالین فضای مجازی با بازنشر آن عملا در مسیر مد نظر این جریان معلوم الحال گام برداشته اند.

هرچند محتوای این کلیپ بسیار آزار دهنده بود اما انتظار آن است که فعالان رسانه‌ای با بازنشر مجدد آن به تحقق اهداف شوم آنها کمک نکنند.
این حرکات در جامعه شیعه نیز خریداری نداشته و در تماسی که شخصا با چند دوست شیعه‌ام داشتم از قضا آن‌ها نیز از این اقدام ضد وحدت متعجب و آن را محکوم کرده و با اشاره به فتوای مقام معظم رهبری در بحث حرام بودن توهین به مقدسات اهل سنت این فتوا را فصل‌الخطاب نگاه شیعیان به مقدسات اهل سنت دانسته و نسبت به این رویکرد اعلام برائت نمودند.
در پایان ضمن محکومیت این اقدام و درخواست از مسئولان انتظامی و امنیتی برای برخورد عاجل و دلگرم کننده با مسببین آن، نخبگان و فعالان اجتماعی و مذهبی اهل سنت را دعوت میکنم تا با قرار دادن این کلیپ در کنار سخنان اخیر رئیس جمهور فرانسه در خصوص تاریخ اسلام و پیامبر نسبت به راهبردی که به واسطه آن وحدت جهان اسلام و ایران را نشانه گرفته تامل بیشتری نمایند.

✍️متین نیازی
فعال،سیاسی، اجتماعی

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Besya
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۸

۱۵ آبان ۱۳۹۹

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک