غیرمجاز پرندگان در گلستان دستگیر شدند 300x202 - شکارچیان غیرمجاز پرندگان در گلستان دستگیر شدنداخبار محیط زیست- ترکمن نیوز- رییس محیط زیست شهرستان های گمیشان وبندرترکمن از دستگیری ۲ صیاد پرندگان شکاری در پیرامون تالاب بین المللی گمیشان واقع در شمال غرب گلستان خبر داد و گفت: از این متخلفان یک موتورسیکلت پرقدرت و ادوات زنده گیری پرنده کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، علی بیانی در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: این شکارچیان متخلف حین رهگیری برای زنده گیری پرندگان شکاری و قبل ازهر گونه موفقیت در صید به دام افتادند و با تشکیل پرونده به محاکم قضایی دلالت داده شدند.
وی اضافه کرد: به منظور حفظ و حراست بیشتر از این گونه های باارزش اقدامات حفاظتی درمدت زمان حضور پرندگان در زیستگاه های منطقه صورت می گیرد که از جمله گشت های کنترلی و حفاظتی روزانه و تجهیز محیط بانی ها و پاسگاه های محیط زیست به ادوات و وسایل نوین موتوری از قبیل موتورسیکلت های پرقدرت و نو است.
بیانی همچنین از تحویل پرنده مصدوم به این اداره از سوی دوستدار حیات وحش خبر داد و گفت: این کاکایی از ناحیه بال زخمی بوده که تحت درمان و تیمارداری قرار گرفت.
** کشف اسلحه شکاری غیرمجاز
همچنین مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از کشف یک قبضه اسلحه شکاری ۲ لول قاچاق در منطقه جهان نما خبر داد و گفت: این اسلحه حین گشت و کنترل مامورین یگان حفاظت از یک شکارچی غیرمجاز و قبل از اقدام به صید کشف و ضبط شد.
به گفته امیر عبدوس، این متخلف در نوار جنگلی قزیمان در کمین برای شکار بود و از او یک کبوتر جنگلی نیز کشف شد.
وی افزود که با تنظیم صورتجلسه تخلف، پرونده متهم برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.
عبدوس اضافه کرد: نیروهای یگان حفاظت کلاله در شرق استان نیز سه قطعه کبوتر و لوازم صید پرندگان شکاری را در تعقیب و گریز صیادان غیرمجاز در منطقه ‘بربر قلعه’ این شهرستان کشف و ضبط کردند.
وی تصریح کرد: در بازرسی از منزل یک شکارچی متخلف در روستای ‘قوشه تپه’ شهرستان مرزی مراوه تپه در شرق گلستان هم ماموران لاشه یک طاقه قرقاول را کشف کردند.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۰۳

۱۹ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35138

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک