فطر شورای فتوای اروپا 300x200 - شورای فتوای اروپا تاریخ عید فطر را اعلام کردترکمن نیوز:  شورای فتوای اروپا با استناد به محاسبات نجومی، تاریخ عید فطر را اعلام كرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از ایکنا، شورای فتوای اروپا ، که مقر آن در دوبلین، پایتخت جمهوری ایرلند واقع است، در بیانیه خود آورده است: ماه شوال روز جمعه، ۲۲ می (۲ خرداد) در ساعت ۲۰:۳۹ به وقت مکه آغاز می‌شود.

از همین رو، رؤیت ماه قبل از غروب جمعه، ۲۲ می (۲ خرداد) با چشم غیر‌مسلح و یا با کمک ابزارهای مدرن در مکه غیرممکن خواهد بود. بنابراین یکشنبه ۲۴ می (۴ خرداد) اولین روز عید فطر خواهد بود.

از سوی دیگر، شورای فقه آمریکای شمالی(FQNA) پیش‌تر اعلام کرده بود که عید سعید فطر ۲۴ می(۴ خرداد) خواهد بود. با توجه به ادامه شیوع بیماری کرونا، این شورا از مسلمانان خواست که عید فطر را در خانه جشن بگیرند.

در بیانیه شورای فقه آمریکای شمالی آمده است: جلوه‌های این جشن باید در خانه‌ها و قلب‌های ما نمایان باشد؛ خانه‌ها را آذین‌بندی کنید و جشن بگیرید.

این بیانیه افزوده است که مراکز اسلامی می‌توانند به صورت آنلاین و زنده سخنرانی‌های دینی را پخش کنند و علمای این مراکز می‌توانند در زمان مناسب برای اعضای جامعه خود، از خانه به بیان مواعظ دینی بپردازند. مردم هم می‌توانند در خانه نماز عید بخوانند و به یکدیگر هدیه دهند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۴

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75425

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک