shora 19f 300x222 - شورای شهر گنبدکاووس از برگزاری همایش مختومقلی فراغی حمایت می کندگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  عضو شورای اسلامی شهر گنبدکاووس گفت: شورای شهر از برگزاری همایش مختومقلی فراغی حمایت خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،   عارف گرگانی شامگاه شنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران و اهالی رسانه و مطبوعات شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر گنبدکاووس همواره حامی فعالیت‌های علمی، فرهنگی و هنری در سطح شهرستان بوده است، اظهار کرد: ما همواره از هر برنامه‌ای که به اعتلای فرهنگ شهرستان و بزرگداشت و معرفی مشاهیر و مفاخر شهرمان کمک کند در حد توان و امکان کمک خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه با نظر اعضا و رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس به برگزاری همایش مختومقلی فراغی شاعر نامدار ترکمن که مایه افتخار همه ماست کمک خواهیم کرد، افزود: مختومقلی فراغی یکی از شعرای بزرگ مسلمان است که نقش بزرگی در زنده نگاه داشتن زبان و ادبیات ترکمنی و البته مدح اهل بیت به این زبان داشته است.

گرگانی از برنامه‌ریزی شهرداری و شورای شهر برای نصب سردیس و یا تندیس مشاهیر و شهدای این شهر در میادین و مکان‌های عمومی خبر داد و گفت: در حال تهیه برنامه مدون و جامعی در این زمینه هستیم که به محض تکمیل شدن به اطلاع مردم عزیز خواهیم رساند.

عضو شورای اسلامی شهر با بیان اینکه همه اعضای شورای اسلامی شهر گنبدکاووس برای حمایت از برگزاری همایش مختومقلی فراغی آماده هستند، تصریح کرد: امیدواریم این همایش که دومین دوره برگزاری آن است به بهترین نحو ممکن برگزار شده و بتوانیم ضمن گرامیداشت این شاعر توانای بومی، در معرفی او و آثار فاخرش به هموطنان عزیزمان موفق عمل کنیم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۲۰

۱۹ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

15447

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک