شوراها با استفاده از ظرفیت قانون می توانند زمینه ساز تغییرات مهمی شوندترکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به جایگاه شوراها اظهار کرد: شوراها می توانند هم تراز دولت لایحه به مجلس ارایه کنند و هم سطح نمایندگان مجلس به ارایه طرح بپردازند و با توجه به ظرفیت هایی که قانون برای این نهاد مردمی درنظر گرفته , نمایندگان شوراها می توانند زمینه ساز تغییرات مهمی شوند
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس سه شنبه ۹ اردیبهشت در نشست با منتخبین شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان با حضور دکتر هاشمیان رییس کل دادگستری استان, ضمن تبریک روز ملی شوراها, تصریح کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا بواسطه بومی بودن بهترین شناخت را از منطقه در راستای برنامه های رشد و توسعه دارند که می تواند در اجرا بسیار موثر باشد.

وی افزود: شوراهای اسلامی با توجه به ظرفیت های قانون می تواند همتراز قوه مجریه و مقننه در ارایه  لایحه و طرح به مجلس عمل کند و از این نظر اعضای شورا باید نسبت به جایگاهی که در آن حضور دارند واقف باشند.
استاندار گلستان با اشاره به مشکلات استان در سال ۹۸ یادآور شد: همراهی شوراییان, دهیاران, شهرداران و بخشداران در زمینه سیل و بازسازی پس از آن, انتخابات مجلس , پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و طرح غربالگری شایسته تقدیر است و به واقع همراهی آنان کارنامه موفقی را برای استان ایجاد کرد.
دکتر حق شناس خاطر نشان کرد: همواره تاکیدات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری سپردن کار مردم به مردم بوده است و شوراها یکی از ظرفیت هایی است که در آن کار مردم به نمایندگان مردم واگذار می شود.
وی گفت: امروز سواد در دنیا به معنای ایجاد تغییر با استفاده از دانسته هاست و نمایندگان شوراهای اسلامی در شهر و روستا باید بتوانند تغییرات ارزشمندی را در محیط کاری خود ایجاد نمایند.
استاندار گلستان ادامه داد: تمام دستگاه های اجرایی آمادگی رفع موانع پیش روی شوراهای اسلامی شهر و روستا را دارند و اگر موضوعات در اختیارات استان نباشد , مکاتبات لازم جهت رفع آن با مقامات بالادستی صورت می گیرد.
همچنین در این جلسه دکتر هاشمیان رییس کل دادگستری استان , مهندس غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی به ایراد نقطه نظرات خود پرداختند و در عین حال مدیران کل دفتر امور شهری و شوراها , امور روستایی و شوراهای استانداری به ارایه گزاراش اقدامات خود پرداختند و تعدادی از شوراییان استان دغدغه های خود را با استاندار گلستان در میان گذاشتند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۶

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74092

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک