شوراهای مشاوره اسلامی در سرتاسر فیلیپین تشکیل می شوندتورکمن نیوز:  کمیسیون ملی مسلمانان فیلیپین (ان.سی.ام.اف) در حال تشکیل شوراهای مشاوره ای در شهرها و استان های این کشور است تا بتواند مسلمانان را به طور مؤثر در جامعه وارد کند و آن ها را در یک کارزار علیه جنایات سازمان یافته از جمله افراط گرایی خشونت آمیز هدایت کند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از mb،سعیدام پانگارگان ، وزیر این شورا در مصاحبه با خبرنگاران گفت: سازمان دهی شوراهای اسلامی در سطح ملی اعمال خواهد شد و شهرهای مختلف مانیل، کوزون، پاسای و ماریکینا نیز مشمول این طرح بوده و شوراهایی از پیش در آن ها شکل گرفته اند.

راه اندازی این شورا در شهر کوزون قبل از انتخابات میان دوره ای امسال اعمال شد ، در حالی که همتایان آن در مانیل ، پاسای و ماریکینا پس از انتخابات و بر اساس سوابق شورا شکل گرفتند.

وی گفت: هماهنگی جانبی در رابطه با نگرانی ها با افراد و گروه های مسلمان از آن زمان در چهار شهر کمتر شده است. و این الهام بخشی بود تا شوراها را در شهرهای مختلف تشکیل دهیم.

جون آلونتو داتو راموس سخنگوی شورا نیز گفت: تشکیل این شورا در ۴ شهر کنونی مزایای زیادی برای ساکنان مسلمان و واحدهای دولتی محلی داشته است.

داتو راموس گفت که جامعه مسلمانان در منطقه کویاپو مانیل ، که به خاطر داشتن یک بنای شناخته شده با ده ها سال قدمت به نام «مسجد طلایی» شناخته شده است ، اکنون از کلاس های درس و زمین بازی بهره مند می شود که توسط نمایندگان مجلس ساخته شده اند.

داتو راموس گفت که کودکان مورو ساکن در مجاورت مسجد ، وقتی بیشتر اوقات خود را در زمین بازی می گذرانند ، و تحت آموزش های رسمی قرار می گیرند و دیگر به گشت و گذارهای بیهوده سرگرم نمی شوند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۴۴

۱۳ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

62681

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک