شهید بهشتی همچنان مظلوم استگنبدکاووس-ترکمن نیوز- امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به شخصیت و جایگاه شهید آیت الله بهشتی درحوزه های مختلف علمی، فلسفی و عرفانی، گفت: کم توجهی به شخصبت و اندیشه های این شهید پس از ۴۰ سال نشان می دهد که او همچنان مظلوم است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابری درمراسم بزرگداشت شهید بهشتی و شهدای واقعه هفت تیر، با گله مندی از برگزاری برخی مراسم صوری برای این شهید والامقام و یارانش در جامعه، تصریح کرد: برگزاری برخی مراسم صوری برای شهید بهشتی و یارانش و نپرداختن به اندیشه های او توسط اساتید حوزه و دانشگاه ها و رسانه ها بالاخص رسانه ملی، نشان می دهد که این شهید مانند دوران حیات خود همچنان مظلوم است.
وی افزود: شهید بهشتی، حقوقدانی برجسته و معمار دستگاه قضایی، مسلط به چند زبان زنده دنیا و دارای اندیشه ناب اسلامی بود که در اوایل انقلاب در تبیین اندیشه و خط بنیانگذار جموری اسلامی نقش مهمی ایفا کرد.
حجت الاسلام ترابی با اشاره به سخنی از امام راحل (ره) که فرمودند: ‘بهشتی به تنهایی به اندازه یک ملت بود’، اضافه کرد: به یقین اندیشه های چنین شخصیت بزرگی باید امروز در جامعه تبیین شود.
امام جمعه گنبدکاووس یادآور شد: اقشار مختلف مردم بویژه نسل جوان باید بداند که برای به ثمر نشستن انقلاب اسلامی، فداکاری های زیادی شده که خون شهیدان والامقام بالاخص شهید بهشتی و یارانش یکی از این فداکاری ها در راه انقلاب و تبین خط امام است.
حجت الاسلام ترابی گفت: خط بنیانگذار جمهوری اسلامی، مبارزه با استکبار جهانی و در راس آن آمریکا بود که با شیطنت های خود و از طریق جبهه خلق نمی گذاشتند این خط در بین آحاد مردم شناخته شود اما با تلاش شخصیت های بزرگی چون شهید بهشتی و شهادت آنان، این خط به عنوان نماد در بین مردم شناخته شد.
رییس دادگستری گنبدکاووس نیز دراین مراسم باتبریک هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای واقعه هفت تیر، گفت: شهیدان ما از سرمایه های انقلاب اسلامی هستند که باید راه آنان همچنان ادامه یابد.
رمضانعلی عابدی با یادآوری برخی برخوردها و شعارها علیه شهید بهشتی در اوایل انقلاب، افزود: هدف این شعارها که توسط دشمنان هدایت می شد، شهید بهشتی نبود بلکه امام راحل بود.
وی اضافه کرد: امروز نیز دشمنان هجمه های زیادی به نهادهای زیرمجموعه رهبری انقلاب از جمله دستگاه قضایی وارد می کنند که هدف اصلی آنان نیز ضربه زدن به جایگاه رهبری است و مردم باید نسبت به این موضوعات آگاه باشند.

گرد آوری : گروه خبری ترکمن نیوز

https://turkmensnews.com

منبع : irna

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۳

۰۷ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

25589

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک