شهرستان مرزی و محروم مراوه‌تپه ‌در مدار توسعه و پیشرفت قرار گرفت مراوه تپه-ترکمن نیوز-  فرماندار مراوه‌تپه گفت: قبل از انقلاب اسلامی جاده اصلی مراوه‌تپه به کلاله، یک جاده شنی بود اما به برکت انقلاب این جاده همان سال‌های نخست شکل‌گیری جمهوری اسلامی آسفالت شد و امروز بیش از ۷۵ درصد راه‌های روستایی ‌آسفالت شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ یازمراد کوسه غراوی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان محروم و دورافتاده مراوه‌تپه انقلاب عمرانی شکل گرفت، اظهارکرد: مراوه‌تپه پیش از انقلاب اسلامی، منطقه‌ای محروم از همه امکانات و خدمات عمرانی بود اما امروز به عنوان یک شهرستان در بخش‌های مختلف در حال پیشرفت و توسعه است.
وی با اشاره به توسعه بخش‌های مختلف این شهرستان پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: منطقه‌ای که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فقط ۱۵ مدرسه آن هم در مقطع ابتدایی داشت، امروز ۱۴۰ مدرسه و ۵ دبیرستان شبانه‌روزی دارد و نرخ پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی آن به ۹۸٫۳ درصد رسیده است.
فرماندار مراوه‌تپه بیان کرد: در مراوه‌تپه و در پرتو توجه نظام اسلامی به مناطق مرزی و اهل سنت‌نشین دانشگاه پیام نور با ۳۰۰ نفر دانشجو ایجاد شد.
بهبود شاخص‌های بهداشتی و درمانی در نوار مرزی گلستان
وی به بهبود شاخص‌های بهداشتی و درمانی در این منطقه اشاره کرد و افزود: اکنون ۳۸ خانه بهداشت، ۵ مرکز جامع سلامت، یک مرکز شبانه‌روزی درمان‌بستر با پزشکان متخصص در این شهرستان وجود دارد در حالی‌که هیچ کدام از این خدمات قبل از انقلاب وجود نداشت.
کوسه غراوی دسترسی مردم مراوه‌تپه به آب شرب را از دیگر اقدامات نظام اسلامی دانست و بیان کرد: ۲ شهر مراوه‌تپه و گلیداغ و ۷۰ درصد روستاهای این شهرستان از آب شرب سالم برخوردار هستند. در حوزه راه نیز قبل از انقلاب اسلامی جاده اصلی مراوه‌تپه به کلاله، یک جاده شنی بود اما به برکت انقلاب این جاده همان سال‌های نخست شکل‌گیری جمهوری اسلامی آسفالت شد. امروز بیش از ۷۵ درصد راه‌های روستایی در این شهرستان آسفالت شده است.
گازرسانی به بیش از ۶۰ درصد روستاهای مراوه‌تپه
وی ادامه داد: ۲ شهر مراوه‌تپه و گلیداغ و همچنین بیش از ۶۰ درصد روستاهای این شهرستان گازرسانی شده‌اند. این‌ها بخشی از خدمات انقلاب اسلامی به شهرستان محروم و مرزی مراوه‌تپه است که مردم اهل سنت ما قدردان این خدمات هستند.
فرماندار مراوه‌تپه خاطرنشان کرد: هرچند هنوز هم نیازهای ضروری دیگری داریم اما این دلیل نمی‌شود خدمات ۴۰ ساله انقلاب اسلامی را نادیده بگیریم.
وی همچنین اعلام کرد: در دهه فجر امسال ۹۶ پروژه عمرانی، اقتصادی و اشتغالزا با سرمایه‌گذاری ۳۳ میلیارد تومان در دهه فجر افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‌شود./ تسنیم

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۱۵

۱۱ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

44654

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک