فرماندار مراوه تپه:

شهرستان مراوه تپه در جریان سیل متحمل خسارات فراوانی شده استترکمن نیوز: فرماندار شهرستان مراوه تپه گفت: بخاطر عدم حضور مسئولین استانی در جریان سیل اینگونه القاء شد که این شهرستان در جریان سیل اخیر خسارت ندیده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ یاز مراد کوسه غراوی در اولین جلسه ی شورای اداری سال ۱۳۹۸ این شهرستان اظهار کرد: شهرستان مرزی مراوه تپه در زمینه کشاورزی دامداری، ابنیه، اماکن مسکونی، منابع آبی و سایر تاسیسات، متحمل خسارات فراوانی گردیده است.

رئیس شورای اداری شهرستان مراوه تپه با اشاره به حجم خسارات وارده به این شهرستان افزود: طبق ارزیابی کارشناسان، در زمینه مسکن روستایی ۳۲۳ واحد تخریب گردیده و۱۱۶۷ واحدمسکونی نیاز به مقاوم سازی و بهسازی تشخیص داده شد وهمچنین ۵۶۱ واحدمسکونی و ۵۶ واحد اشتغال و لوازم خانگی مددجویان کمیته حضرت امام خمینی که از قشر بسیار پایین میباشند آسیب دیده است.

وی گفت: در زمینه راهها نیز بدلیل کوهستانی بودن شهرستان و رانش اکثر مسیرها و بدلیل کمبود امکانات و طولانی بودن راههای روستایی و بین مزارع این شهرستان در بعضی جاها فقط جاده ها را بصورت اورژانسی و موقت بازگشایی نمودیم که با کوچکترین بارندگی احتمالی، این مسیرها مسدود گردیده و مشکلاتی را برای اهالی مرزنشین این شهرستان و کشاورزان که زمان داشت را سپری مینمایند بهمراه خواهد داشت.

فرماندار مراوه تپه همچنین با اشاره به بعد مسافت این شهرستان با مرکز استان و شهرستانهای همجوار افزود: بدلیل عدم وجود هلال احمر در این شهرستان، کمک رسانی به حادثه دیدگان زمان بر شد.

وی با اشاره به همکاری مدیران ادارات این شهرستان گفت: علیرغم کمبود امکانات، همکاری مدیران این شهرستان در برقراری جریان امکانات رفاهی مانند جاده، آب، برق، گاز، ارتباطات مخابراتی ستودنی بود که جا دارد از همه عزیزان تشکر نمایم.

فرماندار مراوه تپه تصریح کرد: شهرداریها همانند بنیاد مسکن در خصوص صدور پروانه ساختمانی برای خسارت دیدگان، ضمن حذف دستورالعملهای دست و پاگیر، این امر را بصورت رایگان انجام دهند تا خسارات اهالی شهرستان مرزی مضاعف نگردد.

وی با اشاره به طول مسیر رودخانه اترک گفت: طول این روخانه در شهرستان مراوه تپه از نظر طولی در بین ۱۴ شهرستان، سومین شهرستان را دارا بوده، و جهت جلوگیری از خسارات تکراری و پیشروی ان بسمت اراضی کشاورزی و اماکن عمومی نیاز ضروری به اصلاح و تثبیت مسیر دارد.

فرماندار شهرستان مراوه تپه اظهار کرد: با وجود این همه خسارات، بدلیل نوعدوستی، همدلی و همکاری با شهرستانهای سیل زده غرب استان، در خصوص عدم حضور مسئولین استانی انتظار داشتیم مسئولین بیشتری از استان در شهرستان حضور پیدا میکردندتا خسارات وارده به شهرستان را از نزدیک مشاهده میکردند.

وی با اشاره به نزدیک بودن مراسم دویست هشتادو ششمین سالگرد تولد مخدومقلی فراغی گفت: از مسئولین ادارات مرتبط و تشکلهای فرهنگی انتظار دارم تا در برگزاری باشکوه این مراسم همکاری خوبی داشته باشند.

وی در خصوص برنامه های مربوط به این مراسم گفت: در این مراسم ادای احترام به شهیدان راه خدمت در جریان سیل شهرستان گمیشان، قرائت فاتحه برای آن عزیزان، قرائت اشعاری در خصوص شهدا و جایگاه حضرت مخدومقلی ، قرائت مقاله، برپایی نمایشگاه صنایع دستی، غذایی و دیگر توانمندی های شهرستان، تجلیل از تشکلهای فعالی که در زمینه های فرهنگی و مختومقلی تلاش مینمایند از برنامه های این مراسم خواهد بود.

امام جمعه شهرستان مراوه تپه نیز در این جلسه با اشاره به رسالت مسئولین در نظام اسلامی گفت: مسئولین در نظام‌اسلامی در برخورد با ارباب رجوع، با ملایمت و خوش برخورد باشند.

5 286x300 - شهرستان مراوه تپه در جریان سیل متحمل خسارات فراوانی شده استحاج خوجه دوردی آخوند غراوی فر افزود: مسئولین با صعه صدر و گذشت با ارباب رجوع برخورد نمایند و چنانچه در موقع فشار کاری با ارباب رجوع تندی نمودند شهامت عذرخواهی را داشته باشند که این نشانه بزرگی شخص است.

وی با اشاره به شیوه پیامبر اکرم(ص) گفت:  مشورت نیز یک امر پسندیده در اسلام میباشد چون رسول خدا (ص) در جنگ‌ خندق با مشورت و در نظر گرفتن پیشنهاد یک عجم بنام سلمان فارسی به پیروزی رسید.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۵۷

۲۷ فروردین ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک