کادر اینستاگرام 300x300 - شهردار سیمین شهر بر تقسیم عادلانه بودجه در محلات سه گانه را مورد تاکید قرار دادترکمن نیوز: بر اساس نظرسنجی به‌ عمل آمده شهرداری سیمین شهر در زمینه جذب اعتبار از سال ۹۸ تاکنون بین ۳۴ شهرداری استان حائز رتبه نخست شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  با تلاش‌های محمد خواجه با دو پله سعود از رتبه سوم شهری به رتبه پنجم ارتقا یافت که این مسئله سهم بودجه آن را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد بخشید.

خواجه با زبان اینکه تردد وسایل سنگین ماشینی از روی پل وسط شهر استحکام آن را در معرض آسیب‌های جدی قرار می دهد گفت: بنای این پل قدیمی به پیش از انقلاب برمی‌گردد و در طول گذشت سال‌ها فرسوده شده است. از سوی دیگر احداث یک پل جدید در حدود دوازده میلیارد تومان هزینه بر می‌دارد، لذا یکی از مهمترین اقدامات ما در امسال احداث کمربندی از بلوار شهدا تا ورودی شهر را در دستور کار گذاشتیم که ساخت این مسیر هم اکنون در مراحل پایانی قرار دارد.

این مدیر شهری با اشاره به محلات سه گانه سیمین شهر و بافت جمعیتی آن اظهار داشت: هدف و تلاش بنده تقسیم عادلانه بودجه در میان محلات قارقی، امچلی و بناور است و ما اینکار را بر اساس اولویت‌های تعریف شده به مرحله اجرا می‌گذاریم.

خواجه با یادآوری این مسئله که تبعات منفی سیل ویرانگر نوروز ۹۸ همچنان دامنگیر مردم محلی می‌باشد، افزود: با راه افتادن سیلاب از آق قلا به داخل سیمین شهر با آمادگی قبلی توانستیم جلوی فاجعه را بگیریم و سپس عملیات لایروبی رودخانه گرگانرود را به مرحله اجرا در آوردیم.

شهردار سیمین شهر تصریح ورزید: هدف ما این بود که حریم رودخانه را در فاصله معیین بیست متری ثابت نگه داریم، اما سازمان آب منطقه‌ای استان گلستان در سیل نوروز ۹۸ حریم را افزایش داده و آن را به هشتاد متر رساند. با این متراژ تعدادی از خانه‌های مسکونی اطراف رودخانه در محدوده حریم قرار گرفته و مشکلات عدیده‌ای دامنگیر آنها می‌شد، بنابراین خواست مردم را اولویت اصلی دانسته و با ارائه عدله مناسب مسئولین را قانع به برگرداندن حریم به بیست متر سابق کردیم.

خواجه مدیریت امور شهری را کاری سنگین و طاقت فرسا توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: بدون پیگیری‌های مستمر و مداوم نمی‌توان به استانداردهای ایده‌آل دست یافت. ارتباط با مسئولین و رایزنی با آنها برای حل و فصل مشکلات و تحقق یافتن درخواست بدون شک تاثیرات مثبتی را برجای میگذارد. یک مسئول شهری باید حل و فصل مشکلات مردم را در اولویت کاری خود قرار داده و با ابزارهایی که در اختیار دارد به یاری ساکنین بشتابد.

گزارش از: طاهر جانی
خبرنگار ترکمن نیوز در غرب گلستان

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۲۹

۲۵ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

84395

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک