برای شهرداری که تصویرش ماندگار استترکمن نیوز:  دستمایه ما برای نوشتن از شهردار سیمین شهر همان تصویر پر جاذبه از اوست که در بحران سیل سال گذشته گلستان به ثبت رسید. عکسی که آن روزها به دل خیلی از ایرانی ها نشست و تا امروز هم از نظرشان کهنه نشده است.
روایت از محمد خواجه که بارها و بارها در فضای مجازی از کاربران لایو گرفت برمی گردد به سیل نوروزی ۹۸ که او با کندن لباس رسمی از تن و به دست گرفتن بیل و کلنگ, شد یاری رسان مال و جان مردم.
محمد خواجه برای مهار سیلاب و جلوگیری از ورود آب که به پشت سیمین شهر رسیده بود با بسیج همه ی امکانات شهرداری متفاوت از برخی مسئولین شهرهای آبگرفته آق قلا و گمیشان که در ابتدا خطر وقوع سیل را جدی نگرفتند عمل کرد. ساماندهی کمیته های مختلف, ایجاد کانال در شمال شهر و خاکریز برای اطراف رودخانه گرگانرود، همراه با سرکشی های شبانه روزی از کارهایی بود که او با همیاری اهالی آن را انجام داد.

دستاورد آن بی خوابی و رفتن در گل و لای چیزی نبود جز روسفیدی و دور کردن سیلی که می توانست برخی خانه ها و زیرساخت ها را ویران کند.
شهردار سیمین شهر که البته دلش نمی خواست در آن جریان اسمش در بوق و کرنا باشد در حالی که بی رمق و خسته در گوشه ای به دمی آساییدن بود سوژه ای برای عکاسان شد. چند روز بعد روی همان فریم دست خط های مردمی به نشان تحسین نقش می بندد.
حالا ۱۵ ماه از ماجرای سیل از سر مردم گلستان می گذرد، اما هنوز آن تصویر به یادماندنی شهردار سیمین شهر در فضای مجازی دست به دست می شود. این دست به دست شدن ها بی تردید نشانه ای گویاست از این که مردم هیچگاه مسئولینی مانند محمد خواجه را از ذهنشان پاک نمی کنند.

شهردار سیمین شهر 169x300 - شهرداری که چهره اش ماندگار شد

 

✍️خلیل رستگار

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۰۵

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75626

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک