شهادت سردار سلیمانی و تازه‌ترین شنیده‌های انتخاباتی مجلس یازدهمتورکمن نیوز:  به دنبال شهادت سردار سلیمانی نشست‌های انتخاباتی داوطلبین یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و در پاسداشت مقام ایشان در ایام عزای عمومی به حال تعلیق در آمد و اکثر داوطلبین مجلس فارغ از جریانات سیاسی و رقابت‌های انتخاباتی پیش رو، ضمن نشر بیانیه‌هایی این حرکت تروریستی را بشدت محکوم کردند.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به حق نقش زیادی در راه دفاع از مردم مظلوم سرزمین های اسلامی داشت و مورد تایید همه جریانات سیاسی بود. وی همان کسی است که توانست بر استیلای داعش درعراق و سوریه پایان بخشیده و آرامش نسبی را به این کشورها باز گرداند.
آنچه که امروز به عینه مشخص می نماید این است که دنیای اسلام نظیر سردار سلیمانی ها کم دارد. اگر هر یک از کشورهای اسلامی در داخل خود به اندازه انگشتان یک دست سردار سلیمانی داشتند، امروز آمریکا و متحدانش نمی توانستند خلیج فارس را محل جولانگاه خودشان قرار دهند.
برای بازگشت به شکوه دوران صدر اسلام مجاهدت و از خود گذشتگی بسیار لازم است. در صدر اسلام چه بسیار از بهترین یاران و جنگاوران پیامبر اکرم (ص) شهید شدند تا اسلام به عظمت و قدرت برسد و چه بسیار شهادت های دیگر لازم است تا پرچم اسلام به عنوان بهترین و آخرین دین همچنان در اهتزاز باقی بماند.

۱- بر اساس اخبار تایید شده تاکنون پنج نفر از کاندیداهای حوزه گنبد از جمله داود آورند، قره جه طیار، یوسف خانی و ناصرقلی سارلی و عبدالله رستگار تمکین خودشان را از تصمیم گروه یاش اولی ها اعلام کرده و بنا به گفته یک عضو یاش اولی، این تعداد پس از اعلام تایید صلاحیت شدگان به ده نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

۲- منابع نزدیک به انتخابات گنبد کماکان از عبدالصمد بردی پور بعنوان محتمل ترین شانس انتخاب یاد می کنند. بردی پور دفتر ارتباط مردمی اش را مکانی مناسب نرسیده به پل آخوند آباد برقرار کرده و اخیرا طی یک سخنرانی در جمع هوادارنش اینگونه عنوان نموده که: مدیریت رودخانه گرگان و چهل چای برای من کوچک است و بهتر است مدیریت دریا را به بنده بسپارید.

۳- دیگر کاندیداهای حوزه گنبد منجمله عبدالله رستگار، سلیمان هاشمی و حکیم آق ارکاگلی دفتر مردمی خود را در بلوار سینا افتتاح کرده اند. ازاین بلوار بعنوان سیاسی ترین بلوار یاد می شود.

۴- تعدادی از فعالان انتخاباتی فارس زبان گنبد گروهی را موسوم به خانه گفتگو ترتیب داده و از کاندیداها برای نشست پرسش و پاسخ دعوت بعمل می آورند. تاکنون ناصر قلی سارلی در منزل انوشه و عبدالله رستگار در ترک آباد با اعضای این گروه نشست برگزار کرده اند.

۵- صاحب نظران بر این باورند هوادران رستگار در طی روزهای گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرده است.اجرای نشست های این نماینده سابق مجلس را ابراهیم پقه از فعالان آق قلایی بر عهده دارد. جلسه خانگی رستگار در روستای بی بی شیروان پر جمعیت ترین روستای شهرستان گنبد، بیشترین استقبال از نشست یک داوطلب مجلس را شاهد بود.

۶- اخیرا اولین نشست حاج نورجان آق ،سخنگوی یاش اولی های گنبد با هدف اطلاع رسانی شفاف سازی و آگاهی بخشی با ۳۲ نفر از خبرنگاران و فعالان رسانه ای آن شهر برگزار شده است. گفته می شود سوالات نشست فوق اکثرا چالشی و انتقادی بوده است. بر اساس شنیده های دیگر حاج نورجان آق با روی گشاده به سوالات اصحاب رسانه پاسخ گفته در پایان هدایایی نیز به آنها داده است.

۷- در حوزه آق قلا سعید یلقی نشست های روستائی خود را استارت زده و در این زمینه از دیگران پیش افتاده است. فعالان می گویند وی دو نوبت نشست هم با بانوان برگزار کرده و همچنین با معتمدین و افراد ذی نفوذ روستای آق قلا هم گفتگوی خانگی داشته است.

۸- عبدالرحیم سن سبلی نشست خانگی خود را با حضور بیش از صد نفر از فعالان در محله ایثار آق قلا استارت زد. موسی جرجانی و اراز محمد کاظمی در.این مراسم سخنرانی کرده اند. سن سبلی چندین دوره با عبدالغفور امانزاده کاندیدای نام آشنای ترکمن همکاری نزدیک داشت و از داوطلبین شناخته شده حوزه مذکور بشمار می رود. وی در اولین حضورش بعنوان داوطلب مجلس از حمایت امانزاده برخوردار می باشد. امانزاده در این دوره ثبت نام نکرد.

۹- حوزه مراوه تپه برای عرصه پیش رو چهار کاندیدای دارای شانس به نام های جلیل کوسه غراوی، حبیب الله گرگانلی دوجی، عبدی باشقره و علی پرنیا معرفی کرده است که از میان آنها کوسه غراوی و گرگانلی دوجی فعالیت بیشتری دارند.

۱۰- بنابر اخبار دریافتی در کلاله کمال سلمانی استارت زده است. تاج محمد فرهمند از مجموعه فرهنگیان و اسماعیل تاجی هم ثبت نام کرده اند. در این شهر گروه موسوم به یاران منتصب به یغمور قلی زاده و گروه آرمان متشکل از افراد سیاسی و فرهنگی تعیین کننده هستند. از حوزه مذکور عبدالکریم رجبی نماینده سابق مجلس رقابت نزدیکی با سلمانی دارد.

۱۳- رضا آریان نژاد از حمع سیستانی فعالیت میدانی اش را پر بار دنبال می کند. وی در دوره گذشته به اردوگاه سید نجیب حسینی پیوست و گفته وی می شود عدم ثبت نام حسینی در ایندوره به دلیل حمایت از آریان نژاد بوده است.

۱۴- شنیده ها حاکی از آن است که نشست یکی از کاندیداهای شاخص در کمش دفه در هفته گذشته با حاشیه هایی همراه بوده است. گویا برخی از تعهدات مالی انجام نشده این کاندیدا در دوره گذشته باعث اعتراض یکی از اهالی این شهر شده است.

۱۵- عبدالقیوم شکاری در روزای اخیر و پس از متوقف کردن نشست های انتخاباتی خود دیدارهای چهره به چهره را در برنامه خود قرار داد. یک فعال از کمش دفه تاکید می کند که در این دوره، فضای این شهر به سمت یکدلی حرکت می کند. در این شرایط با توجه به عدم تحرک مسعود کلته ، مهندس یوسف بسنجیده و عبدالقیوم شکاری شانس بالاتری برای کسب آرای همشهریان خود دارند.
شکاری در روزهای اخیر مکان دفتر ارتباطات مردمی خود در زادگاهش را نیز مشخص کرده و اعضای ستاد وی تاکید می کنند در روزهای آینده مکان دفاتر ارتباطی در بندر ترکمن و سیمین شهر نیز مشخص خواهد شد. شاید این اقدام پیامی برای سایر رقبا باشد، به این معنی که شکاری تا آخر در انتخابات باقی خواهد ماند.

۱۶- یوسف بسنجیده در واپسین روزهای مانده تا اعلام تایید صلاحیت داوطلبین ثبت نام کننده حجم نشست های خانگی را گسترش داده و چند نشست تاثیر گذار را در سه شهر بندرترکمن، سیمین شهر و گمیشان برگزار کردند. در صورت تایید این داوطلب، مجموعه ای از فعالان بر تیم انتخاباتی اش اضافه شده و رئیس ستاد وی برای ایام تبلیغات رسمی مشخص خواهد شد.

۱۷- سید جواد حجازی تنها کاندیدایی از میان داوطلبین حوزه بندرگز و کردکوی است که در روزهای گذشته انتشار فعالیت هایش در پایگاه های خبری را مورد توجه قرار داده و به نسبت سایر رقبایش شناخته شده تر می باشد. از فعالیت های سایر کاندیداهای آن حوزه، غلامحسین پسرکلو، احمد سردارزاده، محمد جواد نظری مهر، حسن جمالی، قربانعلی بابایی و….به دلیل آنکه تیم رسانه های ندارند چندان خبری به گوش نمی رسد.

 

✍️طاهر جانی

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۳۴

۱۸ دی ۱۳۹۸

کد خبر :

67554

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک