Eghtesadi 3M 300x209 - شناسایی تخلف یک میلیاردی یکی از بانک‌های خصوصی در گلستانگلستان– ترکمن نیوز- سرپرست معاونت بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گلستان گفت:بازرسان سازمان صنعت معدن و تجارت استان گلستان تخلف یک میلیارد ریالی یکی از بانک‌های خصوصی گرگان را شناسایی کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت،معدن تجارت استان گلستان، علی اصغر اصغری اظهار داشت: بازرسان این سازمان با نظارت دقیق و جدی بر نحوه عملکرد واحدهای صنفی،تولیدی و خدماتی در سراسر نقاط استان، با هرگونه تخلف احتمالی مطابق قانون برخورد خواهند کرد.

وی اظهار کرد: در پی گزارش دریافتی ستاد خبری سازمان مبنی بر بروز تخلف احتمالی در یکی از بانک‌های خصوصی شهرستان گرگان تیمی از بازرسان برای رسیدگی به موارد مطروحه اعزام و پس از بررسیهای بعمل آمده تخلف عدم اجرای تعهدات و به تبع آن ایجاد خسارت به شاکی در استفاده از تسهیلات بانکی واحد مورد نظر شناسایی و محرز شد.

سرپرست معاونت بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گلستان افزود: پس از بررسی‌های انجام شده و احراز تخلف ماده ۱۹ قانون حمایت از مصرف‌کنندگان و همچنین ماده ۵۴ قانون تعزیرات حکومتی، پرونده تخلف این بانک به ارزش ۱ میلیارد و ۳۳۶ میلیون و ۲۸ هزار و ۸۳۶ ریال تشکیل و به منظور صدور راًی نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت عملکرد بانکها و شیوه های نوین بانکداری در جامعه، ایجاد حس اعتماد در میان دارندگان حساب را از وظایف اصلی بانکداری دانست و از تمامی مدیران بانکها در استان خواست تا با رعایت دقیق قوانین نظام بانکی و محاسبات دقیق سود و زیان حساب مشترکان خود از ایجاد هرگونه بی اعتمادی و نارضایتی در میان شهروندان جلوگیری نمایند.

اصغری در ادامه بازرسان این سازمان را حامی حقوق مصرف‌کنندگان دانست و افزود، بازرسان در صورت مشاهده هر گونه تخلف احتمالی برابر قانون با واحد متخلف و فرد خاطی برخورد خواهد شد.

سرپرست معاونت بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گلستان همچنین از همه شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلفات احتمالی مشابه مورد را از طریق سامانه ۱۲۴ به بازرسان این اداره اطلاع دهند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۵۲

۰۳ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

29322

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک