فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰:

شناخت دشمن اهمیت والایی در مکتب اسلام دارداخبار استانی- ترکمن نیوز- فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ گفت: دشمن شناسی جایگاه و اهمیت بسزایی در مکتب اسلام دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، امیر سرتیپ۲ محمد غفاری در جمع دیدار با خانواده شهدا و آزادگان و جانبازان اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک تحول دگرگونی در تمامی ابعاد اجتماعی و فردی جامعه بود، دشمنان نیز در تمام اشکال فرهنگی، اقتصادی، نظامی و اخلاقی به مقابله با آن می پردازند و مسلمانان بویژه ایرانیان با اعتقاد به آیین مقدس اسلام و فرامین قرآن و انقلاب اسلامی موظفند تا ضمن شناخت عظمت و شکوه اسلام افزون بر ترویج فرهنگ اسلامی به جوامع بشری به شناسایی اندیشه ها و ترفندهای دشمنان بپردازند.

امیر غفاری افزود: اما تعریف دشمن در اسلام به دشمنی بیرونی ختم نمی گردد و شامل نفس اماره و شیطان نیز می شود به گونه ای که جهاد با نفس را برترین جهاد می خواند و هدف از آفرینش این دشمنان پنهان آن است که انسان با تکیه بر ارزشهای انسانی و اسلامی به مبارزه با آن بپردازد و با پرورش روح پرهیزکاری خود را در برابر دشمن ایمن سازد.

وی خاطرنشان کرد: آنچه قرآن بر آن تاکید نموده اینکه وجود دشمنان داخلی و خارجی نه تنها از نظر آفرینش به ضرر بشریت نبوده بلکه موجب تکامل او نیز می گردد.

وجود ۱۰۶ بار واژه عدو و مشتقاتش در قرآن به معنای دشمنی به کسانی اطلاق گردیده که در دل با انسان به عداوت پرداختند و در ظاهر نیز مطابق با آن رفتارمی کنندو خداوند در این آیات طریقه شناسایی باطن دشمنان را نیز نشان داده است و به مومنان هشدار می دهد که غیر از هم مسلکان برای خود دوست و همراز و یا همسر انتخاب نکنید تا بیگانگان از اسرارتان مطلع نگردند.

ارشد نظامی آجا در استان گلستان تصریح کرد: بحث شناخت دشمن در مکتب سیاسی قرآن کریم از موقعیت ویژه ای برخوردار است و خداوند در آیات متعددی دشمنان متنوع جبهه حق رادر شکل های گوناگونی معرفی می کند و چهره های پلید و گمراه کننده آنان را برای پیروان حق آشکار می نماید تا مسلمانان آنان را بهتر بشناسند ودر این آیات بیشتر سخن از هجوم همه جانبه دشمنان بر ضد پیروزی حق به میان می آید که حتی اگر عقب نشینی نمایند باز خود تاکتیکی برای رویارویی دوباره و هشداری مهم برای پیروزی حق می باشد.

پیکار حق و باطل موقتی نیست و از آنجا که هدف مشترک نابودی نظام الهی است این نبرد تا قیامت هم استمرار دارد اگرچه به رغم تمامی توطئه های گوناگون دشمنان اسلام در طول تاریخ شاهد درخشش روزافزون حق باشیم زیرا خداوند مدافع حریم حق است.و شما خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان، حقیقت حق هستید که با ایستادگی و مقاومت، اقتدار را برای کشور به ارمغان آوردید.

در پایان از خانواده تجلیل بعمل آمد.

شناخت دشمن اهمیت والایی در مکتب اسلام دارد

خبرنگار: عزیزی مقدم

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۰۴

۰۴ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

33781

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک